Akciğer nakli ameliyatı, hayatta kalma, organ reddi, ve daha fazlası

Bir akciğer nakli akciğerlerin fonksiyonu çoğu tahrip olan hastalık için etkili bir tedavi yöntemidir. Ciddi akciğer hastalığı olan insanlar için, bir nakli daha kolay nefes geri getirmek ve yaşam yıllar sağlayabilir. Ancak, akciğer nakli ameliyatı önemli riskleri vardır ve komplikasyonlar sıktır.

Ciddi, son dönem akciğer hastalığı olan insanların çoğu bir akciğer nakli için kabul edilebilir. Birisi ameliyat olmadan ölmek olası görünüyor ve başka hiçbir seçenek mevcut olduğunda işlem düşünülmelidir. Bir akciğer nakli ayrıca, akciğer hastalığı artık hayatın tadını böylece şiddetli kişilerde kabul edilebilir.

insanlar akciğer nakli olan en yaygın akciğer hastalıklarıdır

Bu sorunları olan kişiler arasında, akciğer nakli nedenleri değişebilir. Örneğin, amfizem, akciğer dokusu smokin tarafından yok edilir; idiyopatik pulmoner fibrozis, skar dokusu sağlıklı akciğer değiştirir.

Akciğer nakli için 60 yaş veya 65 yaş üstü insanları göz önüne alındığında akciğer nakli merkezleri tereddüt edebilir.

Bir akciğer nakli için değerlendirme süreci genellikle uzun ve karmaşıktır. İlk olarak, bir doktor, bir bölgesel transplant merkezi bir hastayı ifade eder. kişi ile nakil merkezi, doktor, psikolog, sosyal çalışmacı ve diğer personel karşılamak at bilgi toplamak için. Bu birkaç hafta veya ay içinde meydana gelen çeşitli ziyaretler yer alabilir.

Hastanın akciğer durumuna yanı sıra, ekip kişinin aile ve sosyal destek, mali durum, psikolojik makyaj ve diğer tıbbi koşulları göz önünde bulundurur. Pek çok test içerebilir olan bir akciğer nakli değerlendirme sırasında gerçekleştirilir

Bu koşullar varsa Doktorlar genellikle akciğer nakli tavsiye olmaz: önemli kalp, karaciğer, böbrek ya da hastalığı etkeni; alkol ya da uyuşturucu ABUS; Devam eden enfeksiyon; veya kanser. Ayrıca, sigara içmeye devam etmesi herkes akciğer nakli alamaz.