Astım tedavisi için lökotrien yolağı modifiye

Bu ilaçlar hap ve çiğneme tabletleri olarak mevcuttur.

Lökotrien yolu modifiye edici akciğer fonksiyon geliştirmek ve astım semptomları azaltmak.

ABD Ulusal Astım Eğitim ve Önleme Programı (NAEPP) hafif veya kalıcı astımı olan kişiler için alternatif bir tedavi olarak lökotrien yolağı değiştiricileri önerir. Tercih ilaçlar ile ya da uzun etkili beta2-agonistlerin olmadan kortikosteroidler solunması. 1

Bu ilaçlar hafif persistan ve orta persistan astım kontrol etmek için inhale kortikosteroidler ile birlikte kullanılabilir. Onlar kimin astım egzersiz, aspirin, ya da alerji tetiklediği kişiler için özellikle yararlı olabilir.

ilaçların farklı türleri genellikle astım tedavisinde birlikte kullanılır. astım tedavisi kişinin yaşı, onun veya astım onun türüne ve ne kadar iyi tedavi astım semptomlarını kontrol ediyor bağlıdır.

Doktorunuz en iyi iş ilaçların sayısı ve dozu bulmak yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Araştırma plasebo, lökotrien yolağı düzenleyiciler ile karşılaştırıldığında olduğunu göstermektedir

Ama lökotrien yolağı değiştiriciler inhaler kortikosteroid gibi çalışmaz. Ve inhale kortikosteroidlere lökotrienleri ekleyerek muhtemelen inhale kortikosteroidler uzun etkili beta2-agonistler eklemek kadar etkili değildir. 2, 3,

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

4 yaşına kadar olan çocuklar genellikle eski olanlar 5 ila 11 yaşındaki biraz daha farklı muamele edilir; kullanılan astım semptomlarını kontrol tıp az miktarı; ilaç ve ilaç sayısı miktarı adımlarla arttırılmıştır. astım bir kontrolör tıp düşük dozda kontrol değilse Yani, doz artırılabilir. Ya da başka bir ilaç ilave edilebilir; astım ilacı belirli bir dozda birkaç ay kontrolü altında ise, doz azaltılabilir. Bu astımı kontrol edecek ilaç az miktarda bulmanıza yardımcı olabilir; Hızlı kabartma tıp astım ataklarını tedavi etmek için kullanılır. Sizin veya çocuğunuzun çabuk açıcı ilaç kullanmak gerekiyorsa ama çok, miktarı ve denetleyici ilaç sayısı değiştirilebilir.

yetişkinlerde azaltılmış semptomlar. ; Çocuklarda Geliştirilmiş akciğer fonksiyon. semptomlar gelişmiş konusunda çelişkili raporlar vardır. 3

Lökotrien yolu modifiye edici gibi ruh hali değişiklikleri, depresyon, halüsinasyonlar, ve intihar düşünceleri gibi daha ciddi sorunlara neden olabilir. Ama bu nadirdir.

Nadir durumlarda, zafirkulast ve zileuton neden karaciğer hasarına. Karaciğer zafirlukast veya zileuton, etkilenen ediliyorsa karaciğer fonksiyon testleri genellikle tedavinin ilk 2 ay içinde, kandaki artan karaciğer enzim düzeylerini gösterir.

Montelukast Diğer lökotrien yolağı modifiye daha az yan etkiye neden olur. Karaciğer etkilemesi olasılığı daha azdır. Yani karaciğer fonksiyon izleme gerekli değildir.

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

(Warfarin gibi) kan pıhtıları önlemek için zafirkulast ve ilacı İnsanlar pıhtılaşma süreleri düzenli olarak kontrol olması gerekir. Kan -thinning ilaç ile birlikte kullanıldığında, zafirkulast kanama riskini artırabilir. Böyle tansiyon ilaçları, aspirin ve bazı nöbet ilaçlar gibi diğer ilaçlarla birlikte alındığında zafirkulast da sorunlara neden olabilir. Eğer zafirlukast almadan önce, doktorunuz bu ilaçlardan herhangi alıyor biliyor emin olun.

zafirkulast veya zileuton alıyor insanlar tedavinin ilk 6 ayında karaciğer fonksiyon testleri birkaç kez olması gerekir. zileuton ile birlikte teofilin alıyor insanlar daha az teofilin almak gerekebilir.

ağızdan alınan ve inhale kortikosteroidler gibi diğer bazı ilaçların daha semptomlar üzerinde daha acil bir etkiye sahiptir, çünkü lökotrien yolağı değiştiricileri almak İnsanlar, düzenli olarak ilaç almak için daha muhtemel olabilir.

Lökotrien yolu modifiye edici astım atakları tedavi etmek için kullanılmaz.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Ulusal Sağlık Enstitüleri (2007). Ulusal Astım Eğitim ve Önleme Programı Uzman Paneli Raporu 3: Astım Tanı ve Tedavisi için rehber (NIH Yayın No. 08-5846). Online: http://www.nhlbi.nih.gov/guidelines/asthma/index.htm.

Dennis RJ, Solarte I (2011). erişkinlerde astım (kronik), arama tarih Nisan 2010. BMJ Clinical Evidence. Online http: //www.clinicalevidence.

Turner ST, et al. (2012). Astım ve çocuklarda diğer tekrarlayan hırıltı bozuklukları (kronik), arama tarih Haziran 2010. BMJ Clinical Evidence. Online http: //www.clinicalevidence.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Rohit K Katial, MD – Alerji ve İmmünoloji

9 Eylül 2014

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Kusma ve ishal; Baş ağrısı.

da; Gece