Bir omurilik yaralanması-bağırsak bakımı ile yaşayan

Siz veya bir bakıcı plansız bağırsak hareketleri, kabızlık, ishal ve önlemek için bağırsak sorunları yönetebilirsiniz. Bu genellikle ne yapacağını bilmeden ve bir desen oluşturulması, ilk bakışta ezici görünse de bağırsak kolay bakım ve kaza riskini azaltır yapar.

bağırsak sorunları ile başa çıkmak için bir yol seçerken, siz ve rehabilitasyon ekibi, sizin veya bir bakıcı programı yapacak olup, sahip bağırsak problemi türüne, diyet gibi şeyleri tartışacağız ve herhangi bir ilaç programınızı etkileyebilir.

En iyi sonuç için

Refleksif bağırsak. Bu bir bağırsak hareketi meydana geldiğinde kontrol anlamına gelir; Sarkık bağırsak. Bu bir bağırsak hareketi olması anlamına gelir. dışkı rektum kalırsa, mukus ve sıvı bazen dışkı etrafında ve anüs dışarı sızıntı yapar. Bu fekal inkontinans denir.

refleksif bağırsak, bir dışkı yumuşatıcı kullanabilirsiniz, bir fitil bağırsak hareketi tetikleyebilir ve / veya parmağınızı (dijital stimülasyon) ile uyarım için. birçok dışkı yumuşatıcılar ve fitiller bulunmaktadır. Sizin için en uygun olanı bulmak için deneme zorunda kalacaktır; sarkık bağırsak, dijital uyarımı ve dışkı el kaldırma kullanabilir. İlk başta, her geçen gün bu programı yapmak. Daha sonra, kazaları önlemek için daha sık yapmanız gerekebilir. Ayrıca yemek ne kadar ve ne zaman ayarlamanız gerekebilir; Daha fazla lif yeme omurilik yaralanması olan bazı insanların bağırsak alışkanlıkları yönetmenize yardımcı olabilir. lif İyi kaynakları tam tahıllı ekmek ve tahıllar, meyve ve sebzeler sayılabilir.

Her gün aynı saatte programınızı yapın. Çoğu insan sabah kendi barsak programı yapmak. Yemekten sonra bunu yaparken yedikten sonra olur doğal bağırsak refleksi yararlanabilirsiniz. Sizin için en uygun zaman seçin ve onunla kalmak; Mümkünse kadar otur. Bu bağırsakta dışkı aşağı taşımak yardımcı olabilir. Eğer oturup yapamıyorsanız, yanınızda yalan.