böbrek (renal hücreli) kanser tedavisi genel bakış

Böbreğin tamamını veya bir kısmını çıkarmak için ameliyat genellikle yayılmamış böbrek kanseri tedavi eder. cerrahinin iki türü vardır

ameliyat bir seçenek değilse, arteriyel embolizasyon tümörü küçültmek için kullanılabilir. Bu prosedür blokları tümöre kan akışı. Nadir durumlarda, bu ameliyattan önce yapılabilir.

tedavi edildikten sonra, böbrek kanseri, bazen yıllar tedaviden sonra, geri gelebilir.

radyasyon ve kemoterapi birçok kanser türleri için ortak tedaviler olmakla birlikte, genellikle böbrek kanseri ile ilgili çok iyi çalışmıyor. hala çalışılan Tedaviler kanser yok etmek için ultrason dalgaları ya da yüksek yoğunluklu radyasyon kullanılarak bulunur.

Aktif izlem yerine kanser tedavisi için, doktorunuz kanseri izlemek için düzenli görüntüleme testleri kullanacağı anlamına gelir.

Çok küçük böbrek tümörleri-genellikle doktorlar diğer bazı problem olabilir değil kanser ararken bulundu ve büyümek asla. Ve kanser olan diğer küçük tümörler oldukça yavaş büyür olabilir.

Cerrahi bazen yayıldı kanser kaldırmak için kullanılır. cerrahisi genellikle gibi diğer tedavi tarafından takip edilir

Bu tedaviler de ameliyat olmadan kullanılabilir.

Ağrı ileri böbrek kanseri olan kişilerin temel sorunlardan biridir. Ancak kanser ağrısı hemen hemen her zaman kontrol edilebilir. yardımcı olabilecek tedaviler dahil

Radikal nefrektomi. Cerrah, tüm böbrek, mesane, böbrek üstü bezi ve yakındaki lenf düğümlerine böbrek idrar drene böbrek, tüp (üreter) çevresinde yağ tabakasını kaldırır; Parsiyel nefrektomi. Cerrah böbreğin kalan kısmı normal çalışmasını sağlar hastalıklı böbrek, sadece bir kısmını ortadan kaldırır. Sen doktor bu “nefron koruyucu” ameliyatı diyoruz duyabilirsiniz.

İmmünoterapi İmmünoterapi bağışıklık sistemi mücadele kanser yardımcı -medicines; kanser hücrelerinin üremesini durdurmak hedefe yönelik tedavi hedefe yönelik tedavi -medicines.

Cerrahi. Bazen ameliyat vücudun diğer bölgelerine yayıldı bazı kanser kaldırarak kolaylığı ağrı yardımcı olabilir; Radyasyon. cerrahi gibi, bu tedavi yayıldı bazı kanser öldürerek ağrı ile yardımcı olabilir; Kemoterapi. Böbrek kanseri hücrelerinin kemoterapide kullanılan ilaçlara genellikle dirençli olmasına rağmen diğer tedaviler çalışmamış zaman, bu tedavinin bazen kullanılır; Ağrı ilaçlar; Sinir blokları.