Böbrek taşları – Konu genel bakış

Böbrek taşları küçük oluşturmak için bir araya sopa idrarda tuz ve minerallerden oluşan “çakıl taşı.” Onlar kum taneleri gibi küçük ya da golf topları gibi büyük olabilir. Onlar böbreklerde kalmak ya da üriner sistem yoluyla vücudun dışına seyahat edebilir. idrar yolu idrar yapar ve vücudunuzun dışına taşıyan bir sistemdir. Bu böbrekler, mesane (üreterler), mesane ve vücudun (üretra) dışarı mesaneden açar tüp böbrekleri bağlamak tüplerin oluşur.

Bir taş üreter yoluyla seyahat, genellikle ağrı ve diğer belirtilere neden olmaktadır.

bir değişiklik idrarda bulunan su, tuz, mineral ve diğer şeyler normal dengede meydana geldiğinde Böbrek taşları oluşturur. Böbrek taşlarının en yaygın nedeni yeterince su içmiyor. Eğer idrar açık sarı veya su gibi berrak (yaklaşık 8 ila 10 bardak bir gün) olacak şekilde yeterli, yeterli su içmeye çalışın. Bazı insanlar gut gibi çünkü tıbbi bir durumun böbrek taşları, almak için daha fazla muhtemeldir.

Böbrek taşları da kalıtsal bir hastalıktır olabilir. Ailenizde başka insanlar böbrek taşı vardı varsa, onları da olabilir.

Onlar böbreklerde ise Böbrek taşları genellikle hiçbir ağrıya neden. Onlar mesaneye böbreklerden giderken Fakat ani, şiddetli ağrıya neden olabilir.

Eğer böbrek taşı varsa düşünüyorsanız hemen bir doktor çağırın. Şiddetli yan ağrısı, karın veya kasık ya da pembe veya kırmızı görünüyor idrar izleyin. Ayrıca mide hasta (bulantı) hissedebilir ve kusma olabilir.

Öncelikle doktorunuza görünün ya da karın veya yan ağrısı ile acil servise giderken böbrek taşı olduğunu öğrenmek olabilir. Doktorunuz size ağrı ve yaşam tarzı hakkında sorular soracaktır. O ya da o sizi muayene edecek ve böyle bir CT taraması veya böbrekler ve idrar yollarında bakmak için ultrason gibi görüntüleme testleri yapabilir.