Cilt kanseri için lazer cerrahisi

Lazer cerrahisi dar kiriş odaklandığı bir ışık dalga boyu kullanılır. Bu yüksek yoğunluklu ışık küçültmek veya cilt kanserleri ya da ön-kanserleri (aktinik keratoz) yok etmek için kullanılır. Lazer ile, genellikle daha az kanama, şişme ve yara izi vardır. Şifa hızlıdır ve bir enfeksiyon almak için daha az olasıdır.

yara lazer cerrahisi sonrası bir kaç gün için acı olacaktır. İyileşme genellikle 2 ila 4 hafta içinde meydana gelir.

senin yaranın bakımı için doktorunuzun talimatlarına takip ettiğinizden emin olun.

Lazer cerrahisi aktinik keratoz tedavisinde kullanılan ve nadir durumlarda, düşük riskli bazal hücreli karsinom olabilir.

Lazer cerrahisi aktinik keratoz için etkili bir tedavi yöntemidir. 1

Lazer cerrahisi bazal hücreli cilt karsinomları tedavi etmek için kullanılır, bu, sadece düşük riskli kanserleri için kullanılmalıdır. lazer cerrahisi bu kanser türleri için de işe yarayabilir 2 iken, tüm kanser kaldırmak ve geri gelmesini engellemek olmayabilir.

Artan ağrı, şişlik, kızarıklık, hassasiyet ya da ısı; alana uzanan kırmızı çizgiler; irin Deşarj; 100 F (38 ° C) veya başka bir neden ile daha yüksek ateş.

lazer cerrahisi ile ilişkili enfeksiyon hafif bir riski vardır. Eğer enfeksiyon bu işaretlerin herhangi birine sahipseniz doktorunuzu aramalısınız emin olun

Lazer cerrahisi genellikle bazal hücreli karsinom için kullanılmaz. lazer cerrahisi ile, tüm kanser hücrelerinin gitti emin olmak mümkün değildir. Böyle eksizyon veya Mohs olarak cerrahi türleri, doku çıkarmak ve tüm kanser gitti olduğundan emin olmak için kontrol edebilirsiniz.

Ameliyat bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ameliyat için hazırlamak yardımcı olur.

Duncan KO, ve ark. (2012). Epitelyal prekanseröz lezyonlar. LA Goldman ve diğ., Ed., Genel Tıp Fitzpatrick Dermatoloji, 8th Ed., Cilt. 1, s. 1261-1283. New York: McGraw-Hill.

Vishal M, et al. (2010). Melanoma dışı deri kanseri. The Lancet, 375: 673-685.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Amy McMichael, MD – Dermatoloji

14 Kasım 2014