çocuklara ilaç vermek nasıl

Eğer ilaç ihtiyacı olan bir çocuğa ise, bu ilacı doğru yol vermek için nasıl önemlidir.

Over-the-counter ilaçlar da reçetesiz ilaçlar denir. Onlar bir doktor reçetesi olmadan satın alabilirsiniz ilaçlardır. Genellikle eczane raflarında veya süpermarket ve diğer mağazalarda onları bulmak. OTC ilaçlar şişe veya kutu üzerinde bilgi sahibi. Her zaman ilaç kullanmadan önce bu bilgileri okuyun. Bu bilgiler size söyler

Hiçbir doz 12 yaşından küçük çocuklar için bir şişe veya paket üzerinde verilirse, doktorunuza veya eczacınıza danışınız

tıp içinde alkol varsa bazı öksürük ve soğuk algınlığı şurupları gibi, çocuğunuzun almak için Tamam olup olmadığını doktorunuza sormak isteyebilirsiniz.

Ürünü satın almadan önce, güvenlik mührü kırık olmadığından emin olun. Kırık veya yırtık var ise, kırılmamış mühür ile başka bir kutu veya şişe satın ve eczacı veya satış kişiye kırık mühür sahip olanı gösteririz.

Çocuğunuz soğuk, grip veya suçiçeği varsa, çocuğa aspirin veya “salisilatlar” Doktorunuz size söylemeden denilen benzer ilaçlarla herhangi bir ürün vermeyin. Aspirin ve soğuk algınlığı, grip, ya da suçiçeği belirtileri olan çocuklara verilen diğer salisilat Reye sendromu denilen nadir ama bazen ölümcül bir hastalığa neden olabilir. Bunun yerine aspirin veya diğer salisilatlar, sen (Tylenol, Datril ve diğer markalar gibi satılır) Çocuğunuzun asetaminofen verebilir.

Eğer muayenehane ayrılmadan önce ilaç hakkında herhangi bir soru sormak. Bu sorulardan bazıları olabilir

Eğer ilaç almak, bu size doktor açıklaması beklenen renk ve boyut olup olmadığını görmek için kontrol edin. Değilse, bu konuda eczacınıza danışınız. Bir reçete doldururken, eczacı genellikle size ilaç ile basılmış bilgi verecektir. Sorularınız varsa bilgileri anlamak, ya da yoksa, eczacınıza danışınız. Hala sorularınız varsa, doktorunuzu arayın.