Çocukların paylaşmak öğretmek nasıl

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

paylaşmak için çocukları öğretmek zor bir iştir. Ama aşamalarında alarak ve ön plana çocuğun görünümü için empati getirerek, veliler Harvey Karp, MD, Blok üzerinde Mutlu Toddler yazara göre, iç barışı inşa edebilirsiniz.

Çoğu çocuk “mayın” ve 3 yaşında olana kadar “senin” kavramını anlamıyorum. Ama bebekler, Karp diyor, adalet doğuştan duygusu ile gel “o yaklaşık 50-50 olduğunu çoğumuz ile. Oldukça ‘yetişkinlerle doğrultusunda genellikle olmasa,” diyor. “Bebekler için bu 90-10 hakkında daha fazla bilgi var. Bu İşte, bu, ben% 90 devam edeceğiz ve seni bu küçük bir oyuncak vereceğiz.

İlk adım, (anne yapmak eğilimindedir gibi) bir çocuk düzeltmek için atlama önce, bir “ihtiyaç ve çocuğun isteklerini kabul etmek,” Karp diyor. “Biz sadece düşmesi ve bunu çözmeye çalıştığınızda iyi hissetmiyor. Çocuklar takdir ve saygı arzularını bilmek gerekir.” Çocuğun başarılı bir oyuncak paylaştığında ve meraklı, hevesli bir yüksek beş veya davranışı ödüllendirmek “güzel iş.” Daha da iyisi, Karp diyor, yetişkinler çocuğun davranışları hakkında doldurulmuş bir ayı söylüyorum Elmo dile verebilir.

“Biz kulak misafiri Ne Hepimiz daha fazla dikkat,” Karp diyor. Çocuklar, üçüncü taraf iltifat takdir edecektir. Ve teknik Sadece birlikte kıkırdayarak seni terk edebilir – herkes için iyi olan.

Oyun tarihleri ​​Hazırlık. yeni yürümeye başlayan çocuklar veya okul öncesi diğer çocuklar gelip önce en sevilen eşyalarını bazı kenara tercih edelim. Kardeşleri, özellikle eski kardeşlerim, sadece onlar için belirlenmiş bazı oyuncaklar olabilir.

açık olun. “Terimini kullanırsanız Çocuklar ne istediğinizi çok daha iyi bir fikir edinmek ‘sırayla,'” Karp diyor. Onlar bakıcılar ile babbled “konuşma” ile bebeklik döneminde sırayla öğrendim, diyor. oyuncaklar aynı şekilde çalışır açıklamak – herkes bir dönüş alır.

o kadar konuşun. “Fark ve gün-günlük yaşamda paylaşımı işaret edebilir,” Karp diyor. ” ‘O adama bak. O kuş ekmeği paylaşmak var.'” Ne diğer insanların yaptığı işaret eden Karp diyor, “tohum dikim etkili bir yol.

Bebek Kilometre Taşları: Kalkınma Bebeğin İkinci Yıl

Orman Melchior, Telluride, Colo.

Harvey Karp, MD, çocuk gelişimi specialis; Pediatri doçent, tıp UCLA Okulu; Yazar, Blok Mutlu Bebek.

Çocuğunuzun Eczem için Yardım; Nasıl DEHB Your Life Etkileyen mı; Kids Karın Troubles için Yardım

Gerçekler: Kids ‘Ağız Sağlığı; Çocuk Vizyonu Ekranlanması; 9 Şaşırtıcı Nedenleri Daha Uyku Get