delilik egzersiz: faydaları, yoğunluk seviyesi ve daha fazlası

Eğer kendisini çağıran bir egzersiz programına başlamadan ediyorsanız “Insanity,” Eğer üst üzerinde olacak biliyorum. Bu piyasadaki en zorlu spor programlarından biridir.

Delilik hiçbir spor salonu ya da ekipman gerektirir toplam vücut egzersiz. Sen direniş için kendi vücut ağırlığını kullanarak, evde sağ egzersiz. Program adı verilen bir spor yöntemine dayanmaktadır “max interval antrenman.” Geleneksel interval antrenman, sen kısa bir süre için çok yoğun bir tempoda egzersiz ve daha sonra aralarında daha uzun süre bekletin. Fikir yağ yakma sırasında aerobik düzeyini artırmak olduğunu.

Max interval antrenman siz zor arasında dinlenme 30 saniyelik süreler ile, 3 dakikalık aralıklarla olabildiğince çalışır vardır. Delilik web sitesine göre, bu aşırı yoğunluk seviyesinde egzersiz 1.000 kalori bir saat kadar yakmak yardımcı olacaktır.

Delilik programında 10 egzersiz vardır. Her rutin tamamlamak için 30 ila 60 dakika sürer ve bir hafta onları yorucu 6 gün yapmak. 60 günlük bir program içinde, haftalık bazda egzersiz programını değiştirmek.

İlk ay beş toplam vücut egzersiz vardır

İkinci ay başlamadan önce, çekirdek kardiyo ve denge rutin günlük içeren iyileşme bir hafta yok. Hala ter olsa da, bu egzersiz ilk dört hafta içinde daha az yoğundur. Fikir öncesinde bile daha aşırı ikinci ay için vücudunuzun hazırlık etmektir.

Bu ikinci ay dört yeni egzersiz vardır

Bu arada küçük bir geri kalanı ile çok yüksek bir yoğunluk seviyesinde çalışmak gerektiren aşırı spor programıdır. Eğer iyi durumda zaten konum bile ilk başlamak zaman ayak uydurmak için, bu zor olabilir.

Çekirdek: Evet. Programın Kardiyo Abs egzersiz sizin orta bölümünde odaklanır.

Arms: Evet. Sen kollar, göğüs, omuz ve oymak için kendi vücut ağırlığı kullanacağız.

Bacaklar: Evet. Delilik atlamalı ve bacaklarını sesi basketbol, ​​kayak, ve boks gibi spor ödünç egzersizleri atlama özellikleri plyometrics adlı bir teknik kullanır.

Glutes: Evet. Plyometrics ayrıca arka uç kasları güçlendirir.

Geri: Evet. Delilik programı total vücut egzersiz, bu nedenle geri işliyor, ancak kas gruplarını vücut azaltmak için daha iyi hedeflenmiş bu.

Esneklik: çok esnekliği artırmak için bu DVD’ler germe değil Hayır Orada.

Aerobik: Evet. Delilik bütün aerobik ile ilgilidir. Bu sizin kardiyovasküler fitness artırmak ve ağırlık / vücut yağ kaybetmek yardımcı olacaktır.

Güç: Evet. maksimum aralık programı gücü oluşturmak ve gerçekten kaslarınızı mücadele edecek.

Spor: Bu spor eğitim programlarından teknikleri ödünç olmasına rağmen Hayır Delilik, bir spor değil.

Düşük Etki: Insanity böyle etkili bir kardiyo egzersiz atlama krikolar, atlar ve sprint içeren yüksek etkili egzersizler vardır ne yapar sayılı.

Maliyet. Program 120 $ maliyeti.

Yeni başlayanlar için iyi mi? Hayır Insanity egzersiz son derece yoğundur. Onlar iyi durumda zaten ve daha iyi şekle girmek için çok çalışmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır ediyoruz. Eğer egzersiz değil varsa, bu program hızlı bir düzeltme değil.

Açık havada. Hayır program ile birlikte takip etmek bir TV karşısında olmak gerekir.

Evde. Evet. Sen eğitmen Shaun T. ile birlikte aşağıdaki sağ kendi evinde egzersiz yapmak

Ekipman gerekli? Sen DVD, spor ayakkabıları iyi bir çift ve dayanıklılık çok ihtiyacımız var. Sen direniş için kendi vücut ağırlığını kullanın.

Bu zaten uygun olan insanlar için ciddi bir egzersiz.

Bu spor yeni başlayanlar için değil. yüksek yoğunlukta yaralanma riski daha geliyor. Yaralanmaları önlemek için, her hareket için doğru formu ve tekniği bilmek gerekir. Gerçekten ne yaptığınızı biliyor ve vücudunuzun dinlemek gerekir.

Çok yoğun, yani bunu vermek için hazır olacak senin tüm dalma almaya hazır olduğunuzda. Bu düzeyde çalışan çok daha kısa sürede sonuç anlamına gelir. ödül kalori yakımını ve kas heykel ile birlikte bazı ciddi kardiyo olacaktır.

Bu gibi yüksek yoğunluklu interval antrenman programları herkes için değildir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz varsa veya herhangi bir ilaçlarını almak, bu egzersiz başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Bir sağlık durumunuz varsa bu benim için iyi mi?

Eğer kilo vermek ve Insanity ile kas inşa eminiz. kilo kaybı ile birlikte kan şekeri, kan basıncı ve “kötü” LDL kolesterolde düşüşü vardır.

Bu yüksek güçlü egzersiz mücadele zaten büyük şekli olmalıdır. Doktorunuz yapabilirsiniz diyor sürece kalp hastalığı ya da herhangi bir kalp hastalığı risk faktörleri varsa Insanity teşebbüs etmeyin. Eğer fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir daha ılımlı egzersiz vardır.

geri diz ağrısı ya da artrit veya varsa delilik sizin için değil. Bunun yerine, daha çok ortak dostu bir program seçin. Eğer herhangi bir fiziksel sınırlamalar varsa fitness Bu yüksek yoğunluklu / yüksek etkili yaklaşım çok zor değil sizin için.

Eğer hamile iseniz, bu Insanity egzersiz başlama zamanı değil. Eğer top şeklinde olan ve doktorunuz onaylarsa, o zaman zaten fitness rutin bir parçası olup olmadığını bir süre Insanity ile devam etmek mümkün olabilir.

Vücudunuzun yakından dinlemek ve hamilelik devam ederken değişiklik yapmak gerekecektir. Eklemleri daha gevşek hale, yani atlama, hızlı saldırısını ve yaralanma sizi riske diğer hamle önlemek olacaktır. nefes nefese ya da rahatsız oluyorlar eğer sesi yere. ısınmış alamadım ve son iki trimesterde sırt üstü yatarken herhangi bir hamle yapmayın, su içmek. Bebeğiniz ve göbek büyüdükçe daha kolay bir programa geçmek için hazırlıklı olun.

KAYNAKLAR

Team Beach Gövde: “delilik Egzersiz Programı.”

Egzersiz Konseyi: “Yüksek Yoğunluklu Aralığı Eğitim.”

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …