demir: bilmeniz gerekenler

Son zamanlarda bitkin hissettim mı? zar zor fiziksel olarak uygun olsan da soluksuz almadan merdivenlerden yukarı yapabilir miyim? Eğer bir kadınsanız, özellikle eğer – Eğer öyleyse, demir eksik olabilir.

Birçok kişi bir besin olarak demir sanmıyorum da, Centers for Disease Control gelen rakamlara göre, bu düşük demir kadınların yaklaşık% 10 demir eksikliği ABD’de en sık görülen beslenme yetersizliği olduğunu öğrenmek için sürpriz olabilir ve Önleme.

Bir demir takviyesi almak gerektiğinde demir vücudunuz için neden önemli olduğunu bunu yeterince almıyorsanız, ne olabilir ki de en bakalım, ve.

Demir önemli bir mineraldir. “Biz onu ihtiyacımız büyük nedeni vücutta oksijen taşıma yardımcı olmasıdır,” Paul Thomas, EDD, RD, Sağlık, Diyet Takviyeler Ofisi National Institutes bilimsel danışmanı diyor.

Demir hemoglobin önemli bir bileşeni, vücutta onu taşımak için akciğerlerden oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin içinde maddedir. Hemoglobin vücudun demir yaklaşık üçte ikisini temsil eder. Eğer yeteri kadar demir yoksa, vücudunuz yeterince sağlıklı oksijen taşıyan kırmızı kan hücreleri yapamaz. Kırmızı kan hücrelerinin olmaması demir eksikliği anemisi olarak adlandırılır.

Sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin olmadan, vücudunuzun yeterince oksijen alamıyor. “Eğer vücutta yeterli oksijen almıyorsanız, sizi yorgun olmaya gidiyoruz” diyor Thomas. Bu bitkinlik enfeksiyonlarla savaşmak için bağışıklık sisteminizin yeteneği beyin fonksiyonu her şeyi etkileyebilir. Eğer hamile iseniz, şiddetli demir eksikliği çok erken doğuyor bebeğinizin riskini arttırabilir ya da normalden küçük olabilir.

Ben kupon kullanın; Ben mağaza marka satın almak; Ben indirim mağazasında alışveriş; Ben vitamin veya takviyeleri yapmayız

Demir de, diğer önemli fonksiyonları vardır. “Demir ayrıca sağlıklı hücreleri, cilt, saç ve tırnaklar korumak için gerekli olan,” Elaine Chottiner, MD, Michigan Tıp Merkezi Üniversitesi klinik doçent ve Genel Hematoloji Kliniği müdürü bir e-posta röportajda söyledi.

Ne kadar demir her gün, yaş, cinsiyet ve genel sağlık durumuna göre gerek.

vücutları çok çabuk büyüyor çünkü bebekler ve küçük çocuklar, genel olarak yetişkinlerden daha fazla demir, ihtiyacım var. yaştan itibaren 4 ila 8 günde 10 miligram ve yaşları 9 ila 13 günlük 8 mg – çocukluk döneminde, erkekler ve kızlar aynı demir miktarını gerekir.