demir toksisitesi – Konu genel bakış

vücut çok fazla demir olduğunda Demir toksisite oluşur. demir toksisitesinin en sık nedeni demir hapları yanlışlıkla aşırı dozda olduğunu.

Çocukların ulaşamayacağı demir hapları ve tüm ilaçları tutun. onlar şeker gibi görünüyor, çünkü demir hapları genellikle çocukları çekmek.

Çocuğunuz demir hapları ise, almak ne kadar ve ne kadar süre ve çocuğunuzun demir düzeyleri için herhangi bir test ihtiyacı olup olmadığına için doktorunuzun talimatlarına uyun. Zamanında bir hap vererek özledim varsa, çocuğunuza demir çift doz vermeyin.

Eğer kansızlık olduğunu düşünüyorsanız, kendinizi tedavi etmeye çalışmayın. önce doktorunuza görmeden kendi başınıza demir hapları almayın. Eğer ilk doktorunuzla konuşurken olmadan demir hapları ise, hapları kanınızda çok fazla demir, hatta demir toksisiteye sahip olmasına neden olabilir.

Eğer demir hapları alıyorsanız, almak ne kadar ve ne kadar süre için doktorunuzun talimatlarına uyun. Zamanında bir hap alarak özledim ise, demir bir çift doz almayın.

Böyle kusma ve ishal gibi mide sorunları, genellikle aşırı doz 6 saat içinde ortaya çıkar.

Demir doz aşımı çok tehlikeli olabilir. Eğer sizin veya çocuğunuzun hemen yardım gerekebilir düşünüyorsanız doktorunuzu arayın.

Hangi Besin; Sen Eksik?