diyabet, sinir hastalığına neden – nasıl konu genel bakış

diyabet Eğilimler

diyabet, yüksek kan şekeri sinirleri etkiler ve zamanla sinir hasarı için bir kişinin riskini artırır. Doktorunuz tarafından tavsiye edilen hedef aralığında kan şekeri düzeylerini tutulması diyabetik nöropati önlemeye yardımcı olur.

periferik nöropati, insanlar sorun ayaklarını hareket ve daha sonra, parmak ve ellerde yanı sıra duyum ya da uyuşukluk bir düşüş yaşarsınız. Bu nöropati sonucunda, onların ayakları yaralandı zaman diyabetli birçok kişi hissediyorum, ve nasır veya ülserler oluşturan eğer bilmiyor olabilir. Çünkü ciddi sakatlık ve enfeksiyon riski nedeniyle, şeker hastalığı olan kişilerin, günlük ayaklarını incelemek iyi uyum ayakkabı giymek ve yaralanma kendi ayakları korumak için öğrenmek çok önemlidir.

sinir hastalığı (nöropati) en yaygın türü beyin ve omurilikten röle darbeleri kasları hareket ettirmek için omurilik ve beyin ve motor sinirlerin, bilgi göndermek hem duyu sinirleri etkiler. Bu, diyabetik periferal nöropati denir; Diyabet aynı zamanda sindirim gibi istemsiz vücut fonksiyonları kontrol sinirleri etkiler. Bu diyabet otonom nöropati denir; Diyabet tek sinirleri etkileyebilir. Bu diyabetik nöropati fokal denir.