Diz osteoartrit ve hyaluronik asit enjeksiyonları ortak

Eğer dizleri etkileyen osteoartrit varsa, hyaluronik asit enjeksiyonu acı ve sertliği azaltmaya yardımcı olabilir.

İşte evde, kendi osteoartrit semptomlarını hafifletmek için basit yolu vardır; 1. Aktif kalın. Egzersiz sizin artrit acıyor zaman yapmak istediğim son şey olabilir. Ama birçok çalışmalar fiziksel aktivite yaşam kalitesini artırmak için en iyi yollarından biri olduğunu göstermektedir. Egzersiz enerji artırır. Aynı zamanda kasları ve kemikleri güçlendirmek, ve esnek eklemleri tutmaya yardımcı olabilir. Güçlü kaslar inşa etmek için direnç eğitimi deneyin. Kaslarınız korumak ve destek eklem artrit etkilenen …

Doktorunuz bu belirtiler ve denedim diğer tedaviler dayalı, size yardımcı olacak eğer bildirebilirsiniz. çekim on yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır rağmen, onlar karışık sonuçlar vermiştir nasıl etkili çalışmaları.

Normalde, bir sıvı denilen hyaluronan senin eklemleri yağlar. Eğer osteoartrit varsa, Hyaluronan’ın tedarik inceltilmiş etti.

İşlem son derece basittir. Doktorunuz diz ekleminin etrafındaki bölgede doğrudan hiyalüronik asit enjekte eder. Çoğu insan 3 ila 5 hafta boyunca haftada bir vurulmaz. FDA sadece diz osteoartriti olan insanlar için bu tedavi onayladı, ama bazı insanlar bunun yanı sıra diğer eklemlerde olsun.

Hyaluronan’ın farklı markalar vardır. bazı bakımlardan ayrılır iken, hiçbiri daha iyi veya daha kötü bir daha çalışmak için gösterilmiştir, romatolog H. Ralph Schumacher Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi Jr, MD, ve Klinik Romatoloji Dergisi baş editörü diyor.

Hyaluronik asit eklem enjeksiyonları herkes için işe yaramaz. Araştırma nasıl çalıştığını iyi karışık olduğunu. Onlar diğerlerine göre bazı insanlar için daha iyi çalışmıyor gibi görünüyor. Eğer eski veya osteoartrit gelişmiş varsa, bu tedaviden yardım bulmak için olasılığı olabilir.

ağrı kesiciler ve steroid ile fizik tedavi, egzersiz gibi tedaviler ve enjeksiyonlar yeterli yardım vermeyin Genellikle, insanlar sadece hyaluronan deneyin.

Bir avantajı örneğin, vurulmaz cildinizin alanda şişlik ve rahatsızlık gibi yan etkileri, hafif olmasıdır. riskler küçük olduğundan, doktorunuz diğer tek seçenek cerrahidir, özellikle o hyaluronan bir cami olduğunu düşünebilir.

Diğer tedavilerin yan etkileri sorun varsa Hyaluronan da iyi bir seçim olabilir. Örneğin, bazı insanlar bu tür çünkü gastrointestinal kanama riski aspirin, ibuprofen, naproksen ya da gibi ortak ağrı kesici alamaz. gereksiz yere eğer ve steroid enjeksiyonları, osteoartrit için başka bir ortak tedavi, eklemlerinizi zarar verebilir.

Bu tedaviyi başlamadan önce sigorta şirketi ile kontrol edin. Bazı enjeksiyonları kapağı, ama hepsi değil yapmak. çekim pahalı beri, vaktinden bilmek istersiniz.

KAYNAKLAR

Aile Hekimliği Aile Doktoru Akademisi: “Diz Osteoartrit:. Hyaluronik Asit Enjeksiyonlar”

Karlsson, J. Romatoloji 2002.

Medina, Aile Hekimliği Ağustos 2006 J. Dergisi.

Elinor Mody, MD, romatolog, Brigham ve Kadın Hastanesi, Boston.

Neustadt, Tıp, Ekim 2006 D. Cleveland Clinic Journal.

H. Ralph Schumacher Jr, MD, tıp profesörü, Pennsylvania Tıp schoo Üniversitesi; şefi, Klinik Romatoloji Journal editörü.

Wang Kemik ve Eklem Cerrahisi, Mart 2004 C. Dergisi.