Diz ve kalça osteoartriti: egzersiz, ağrı kesici, eklem replasman cerrahisi, ve daha fazlası

1. diz ve kalça olsun “aşınma ve yıpranma.” Olabilir Kıkırdak eklemleri kapsayan ve onları sorunsuz kayma sağlar. Zamanla, özellikle diz ve kalça eklemlerinde, uzakta giyebilir. Sonuç eklem kemiklerinin yeterli yastıklama olmadan birbirlerine karşı ovmak olmasıdır. Bu (OA) osteoartrit denir.

3. diz OA ilk belirtisi genellikle ağrı ve sertlik olduğunu. Sadece kalça sorun gibi, genellikle sabahları daha fazla ağrıyor. Eğer diz kilitlenir veya bükülür yürürken görebilirsiniz. Sonunda acı başlar ve sorun eklemi esneme olabilir. Sen diz ya da merdiven inip giderken kötü hissedebilirler.

4. Evde OA rahatlatmak olabilir. Eğer yeterince dinlenmeye dikkat edin. aktif kalmak için önemli olsa da onlar zarar yaptığında eklem zaman yayarlar. Doktorunuz bu sizin için güvenli olduğunu söylüyor durumunda da ibuprofen (Advil, Motrin) veya naproksen (Aleve) gibi asetaminofen (Tylenol) ve anti-inflamatuar ilaçlar deneyebilirsiniz. Onlar orta artrit ağrısı hafif hızlı rahatlama sağlayabilir.

Eğer kilo ise 5. ağrı ve sertlik azaltabilir. Fazla kilolu olmak da diz ve kalça ekstra stres atıyor. Doktorlar kaybetmek her 10 lira 20 kadar% tarafından artrit ağrı düşürebilir söylüyorlar.

6. Egzersiz eklem daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Formda tutmak ve germe ile başlayın. yüzme veya bisiklet gibi bir “düşük etkili” egzersiz deneyin. Bu sizin eklem güçlü yapmak ve hareket yelpazesini artacaktır. Bir fizyoterapist diz veya kalça destekleyen kasları güçlendirmek için size egzersizleri gösterebilir. Bu da, günlük aktiviteler sırasında eklemler üzerindeki stresi azaltmaya yardımcı olur.

diz veya kalça 7. OA zor yürümek için yapabilirsiniz. Yeterince kıkırdak sizin ortak astar yoksa bir gezintiye zaman, zarar verebilir. Sizin ortak Eğer diz çökmek veya kalça döndürmek olamaz ki sert alabilirsiniz. diz veya kalça şiddetli OA olan kişiler etrafında almak için bir baston gerekebilir.