Doğumdan sonra emek ve teslim sağ

Yorgun, heyecanlı hissediyorum ve doğum sonrası aynı anda hayret olabilir. Sen basılı olarak, büyük bir sakin, huzur duygusu ve rahatlama hissediyorum bakmak ve bebeğinizle konuşun olabilir.

Eğer meme -feed planlıyorsanız, doğumdan sonraki ilk bir saat boyunca, ayrıca, meme -Besleme başlatmak için bekleyebilirsiniz.

Eğer meme besleme eğer siz ve bebeğiniz ilk yapıyor bazı sorun varsa, şaşırmayın. Emzirme öğrenilen bir tekniktir, bu yüzden uygulama ile ona daha iyi olacak. Sen başlamanıza yardımcı olacak hastanede emzirme uzmanı (laktasyon danışmanı) olabilir.

emzirme ve önlenmesi sorunları ile iyi bir başlangıç ​​alma hakkında bilgi için, bkz

her 15 dakikada hakkında alt karın ovularak rahim masaj yapın. Daha sonra, kendi rahim masaj verilecektir. Bu sıkın (sözleşme) ve kanamayı durdurmak yardımcı olur; o dolu olmadığından emin olmak için mesane kontrol edin. Tam mesane kasılmaları engelleyen rahim, üzerinde baskı koyar. Yüzünden ağrı ve şişme zor olabilir ki, idrara denemek istenecektir. İdrar yapamıyorsanız, bir tüp (kateter) mesane boş için kullanılabilir; sık sık kan basıncını kontrol edin; o parçaladı veya eğer vajina ve anüs (perine) arasındaki alanı Tamir Eğer bir kesi (epizyotomi) olsaydı; Eğer epidural anestezi olsaydı sırt küçük borusunu sökün. gelecekte gebeliği önlemek için bir tüp ligasyonu ameliyat planlıyorsanız, kateter bırakılacaktır.

Doğru doğumdan sonra titreme olabilir. Bu doğumdan sonra saat içinde ortak tepkidir. Sıcak bir battaniye daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

doğumdan sonraki ilk saatlerinde, sağlık meslek ya da bir hemşire olacak

Ayrıca olabilir

Bazı aşılar; (Örneğin RhoGAM gibi) Rh immünoglobulin vurdu. Eğer Rh negatif kan varsa yenidoğan Rh pozitif ise, doğumdan sonra Rh immünoglobulin bir atış alabilirsiniz. Hamilelik sırasında fazla bilgi Rh Hassasiyet için.