düşük doz (düşük östrojen) ve çok düşük dozlu doğum kontrol hapları ve yan etkileri

Muhtemelen hap hamile sizi korumak için o hormonlar olduğunu biliyoruz. Çoğu sürümleri östrojen ve progesteron kombinasyonu var. Bazıları diğerlerinden daha onları daha östrojen var. Daha az hormon iken iyi bir şey gibi geliyor – ve çoğunlukla is – Eğer seçimler ağırlığında olduğunuzda sakıncaları bilmeli.

Sizin Doğum Kontrol Seçenekleri

(Aynı zamanda oral kontraseptif denir) Doğum kontrol hapları iyi çalışır. yakalamak sizi daha östrojen, daha büyük olasılıkla bu tür baş ağrısı, mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet ve nadir fakat ölümcül kan pıhtıları gibi yan etkilere sahip olmasıdır.

hap ilk kez 1960’larda çıktığında, bu östrojen 150 mikrogram vardı. Yan etkileri yaygın olduğunu ve bu formülün çok yakında piyasadan çekildi. Günümüzde, mevcut en yüksek doz östrojen 50 mikrogram olduğunu, ancak bu bile nadiren artık reçete edilir.

Günümüzde, çoğu hapları 35 mikrogram veya östrojen daha az, genellikle denir bir miktar var “düşük doz.” Bu hapları güvenli ve çoğu kadın için etkili hem de. Ama bazı insanlar bunları kullanmak gerekir, bu yüzden sağlık ve (sigara gibi) alışkanlıkları hakkında doktorunuzla konuşmalısınız.

düşük doz haplar bazı örnekler

Son yıllarda hormonların daha düşük seviyelere doğru bir eğilim olmuştur. “Ultra-düşük doz” hapları östrojen veya daha az 20 mikrogram var. Bazı örnekler

Ultra düşük doz haplar yüksek doz seçenekleri olarak gebelik önlemede gibi iyi görünüyor. Onlar da bu tür baş ağrısı ve sıvı retansiyonu gibi yan etkilerin daha düşük bir risk ile birlikte gelir.

Onlar Perimenopozal kadınlarda özellikle iyi çalışır eğilimindedir. Bunlar hala dönemleri alıyorsanız ancak sıcak basması ve düzensiz dönemleri gibi menopoz belirtileri yaşıyorsanız kadın.