Düşük testosteron ve sağlık

Araştırmacılar erkeklerin genel sağlığı ile ilgili olduğu kadar düşük testosteron gizemlerini kilidini vardır. Yol boyunca, onlar düşük testosteron ve diğer sağlık koşulları arasındaki bağlantıları açığa çıkarmak ediyoruz.

Diyabet, metabolik sendrom, obezite, ve yüksek kan basıncı, testosteron eksikliği ile bağlantılı olmuştur. Düşük testosteron bu sağlık sorunlarına neden olduğu bilinen değil ve değiştirilmesi testosteron tedavisi değildir. Yine de, düşük testosteron ve diğer tıbbi koşulları arasındaki ilişkilerin ilginç ve bir göz değer vardır.

Terry Waters, üniversite güreşçi ve beyzbol oyuncusu eski, çalışma dışarı ekledi. O spor salonunda sert kendini iterek dışarı gerçek zevk aldım ve o daha sonra yorgun ama erdemli hissi sevdim. O düzenli fiziksel aktivite düşündüm ve sağlık yararları hep hayatının bir parçası olacaktı; spor salonuna bunu yapmak için değil ve bin bir bahane – Sonra, üç çocukları, Boston’da bir yazılım mühendisi olarak zorlu bir iş evlilik geldi. “Kısa bir süre için, oldukça hâlâ kendinizi ikna …

Son yıllarda, araştırmacılar, düşük testosteron ve diğer tıbbi koşulları arasındaki genel bağları fark etmiş. Bir yaş üzerinde 45 2.100 erkeklerde sahip düşük testosteron oran olduğunu göstermiştir

Uzmanlar, düşük testosteron bu koşulları neden olduğunu önermiyoruz. Aslında, başka bir yol olabilir. Yani, daha sonra düşük testosteron gelişebilir kötü genel sağlık olan tıbbi sorunları veya erkekler.

Düşük testosteron ve diğer bazı sağlık koşulları arasındaki ilişki içine Araştırma devam etmektedir.

Diyabet ve düşük testosteron arasında bir bağlantı iyi bilinmektedir. Diyabetli erkeklerin düşük testosteron olması daha muhtemeldir. Ve düşük testosteron erkekler, daha sonra diyabet geliştirme olasılığı daha yüksektir. Testosteron vücudun dokuları insüline yanıt daha kan şekerini almak yardımcı olur. Düşük testosteron erkekler daha sık insülin direnci vardır: normal kan şekeri tutmak için daha fazla insülin üretmek gerekir.

Diyabetli erkeklerin yarısı kadar rastgele test düşük testosteron var. Bilim adamları diyabet, düşük testosteron veya başka bir yol neden emin değildir. Daha fazla araştırma gerekli, ama kısa vadeli çalışmalar testosteron replasman düşük testosteron erkeklerde kan şekeri düzeyleri ve obezite artırabilir göstermektedir edilir.

Obezite ve düşük testosteron sıkıca bağlanır. Obez erkekler, düşük testosteron olması daha muhtemeldir. Çok düşük testosteron Erkekler de obez olma olasılığı daha yüksektir.

Yağ hücreleri testosteron seviyesini düşürerek, östrojen testosteron metabolize. Ayrıca obezite, cinsiyet hormonu bağlayıcı globülin (SHBG), kanda testosteron taşıyan bir protein seviyelerini azaltır. Daha az SHBG daha az testosteron anlamına gelir.

egzersiz yoluyla kilo kaybetmek testosteron seviyelerini artırabilir. Düşük testosteron erkeklerde testosteron takviyesi de biraz obezite azaltabilir.