düşük yağlı diyet: neden yağsız sorunsuz değildir

Kathleen M. Zelman, MPH, RD, L; 02 Ekim 2014 tarihinde

Amacınız aşağı kolesterol seviyesini düşük tutmak ya da kilo vermek ise, “yağsız” sihirli bir değnek değildir.

Mevcut “yağsız”, “düşük yağlı”, “hafif” ve “az yağlı” ürünler vardır. İşte bu terimlerin ne anlama geldiği

Yağsız ile Trouble

Yağsız “gıdalar porsiyon başına yağ 0.5 gramdan daha düşük olması gerekir, Düşük yağlı” gıdalar 3 yağ gram veya porsiyon başına daha az olması gerekir; Yağı azaltılmış “gıdalar bu gıdaların düzenli sürümlerine göre en az% 25 daha az yağ olması gerekir; Işık” gıdalar 1/3 daha az kalori veya% 50 daha az yağ ya sahip olmalıdır.

Bazen “yağsız” da, iyi, tat içermez. Özellikle şeker, un, koyulaştırıcı ve tuz – – ürünlerine ve bu telafi etmek için, gıda üreticileri diğer malzemeleri dökmek eğilimindedir. Bu kalori ekleyebilirsiniz.

gıdalar bu cazip değilse bunlardan çok fazla yemek böylece artı, onlar, daha az tatmin edici olabilir.

sağlığa gelince, yemek yağ türü yemek yağ miktarı daha önemli olabilir.

Kalp Derneği yaklaşık% 30 diyet aşağı yağ miktarını tutmak önerir. Ama ne de önemlidir daha sağlıklı yağlar, bazen “iyi” yağlar yiyorsanız olmasıdır.

“İyi” yağlar hem tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar içerir.

Bunlar kısmen hidrojene yağlar bulunan hayvansal ürünler (sığır, domuz, tereyağı ve diğer tam yağlı süt ürünleri) bulunur doymuş yağ, ya da yapay trans yağ dahil değildir.

et ve balık, ve düşük yağlı süt ürünleri yağsız kesik seçin ve mümkün olduğunca diyet trans yağ ortadan kaldırır.

Bütün bu yağsız ürünler kalp-sağlıklı beslenme hiçbir rolü olduğunu söylemek mümkün değildir. Ama akıllıca kullanmak için, uzmanlar size düşündürmektedir

Gıda etiketleri okuyun. Bir yağsız yemek yemeden önce, ürün şeker veya katkı maddeleri ile yüklü ve düzenli versiyondan daha kalori aslında daha düşük olduğunu olmadığından emin olun. Ayrıca hizmet boyutunu kontrol edin.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

(Kanola ve zeytinyağı yağlar gibi) Tekli doymamış yağlar kanda LDL “kötü kolesterol” düşürmek ve HDL miktarını yükseltmek bulunmuştur olanlardır “iyi kolesterol”. HDL aslında kandaki kolesterol “kötü” türlerini temizlemek için görünür; Böyle ton balığı ve somon gibi yağlı balıklarda bulunan çoklu doymamış yağlar düşük LDL kolesterol yardımcı olur.