Eğer alerjiniz varsa nasıl bahçeye

Alerjiler Eğilimler

Mükemmel bahçe hayal ama polen dehşet varsa, bir kaç basit hileler manzara davet olduğunu oluştururken sırasında alerji kontrol yardımcı olabilir.

Parlak, güzel kokulu çiçekler ile bitkiler için gidin. Genel olarak, çiçekli bitkiler böcekler değil, rüzgar tarafından tozlaşma edilir. Onların polen genellikle havada almak ve alerji belirtileri neden çok büyük.

yerli bitki seçin. onlar zaten iklime adapte çünkü onlar, büyümeye daha kolaydır. Yerli olmayan bitkiler mücadele olasılığı daha yüksektir ve bitkiler daha polen serbest eğilimi vurguladı.

kadın ağaçlar için isteyin. Bu garip gelebilir, ama çoğu polen erkek ağaçlardan gelir. Onları “çekirdeksiz” ya da reklamı görebilirsiniz “sonuçsuz”. kolay nefes için, polen bırakmayacaktır bir kadın ağaç dikmek.

Kendi bahçesinde yüksek-polen bitkiler ve ağaçlar çıkarın. onların polen içine almaz böylece en azından, uzakta pencere ve kapılar onları tutmak. akılda, bu komşularının ağaçlardan polen sizi koruyamaz ayı.

bitki ne hakkında özelliklerini arıyorsunuz? İyi seçimler dahil

içeren alerji belirtilerine neden muhtemeldir kötü seçimler,

alerji ilacı kullanın. Alerji mevsimi başlamadan önce yaklaşık bir hafta alarak başlayın.

polen sayımları düşük olduğu bahçe. Genellikle, en akşam geç olduğunu. Polen sayımları günün sabahı ve ortasında yüksektir.

tahminlerini kontrol edin. Polen sayımları, serin bulutlu, veya nemli günlerde daha düşüktür. Bunlar, kuru, rüzgarlı günlerde daha konum.

Doğru kıyafetler giyin. alerjenlere karşı cildinizi korumak için uzun kollu gömlek ve pantolon seçin. eldiven ve güneş gözlüğü veya gözlük takın. toz maskesi düşünün.

dışarıda çalışırken yüzünüze ve gözlerinize temas etmeyin.

çim Kendini biçmek yok. Bu havaya polen başladı – ve sadece çim. çim bakımı işlemek veya bunu yapmak için birini işe bir aile üyesi değildir.