Eğer genital herpes varsa tatmin edici bir cinsel yaşama sahip nasıl

Eğer genital herpes varsa o da tanıdan önce olduğundan daha karmaşık olsa bile, tatmin edici bir cinsel hayata sahip olabilir. Şimdi, bunu yaptığınız ne hakkında dikkatli olmalıdır.

Vajinal se; Anal SE; Oral seksten alma (fellatio, cunnilingus ve Analingus)

genital herpes sahip bir ortak destek ve kabul gerekir. Seni anlatmak için eşiniz için cesaret aldı ve he demek ya da o sizin refah hakkında umurunda ve güvene değer vermektedir. “Hiçbir iyilik cezasız kalmaz” sıklıkla yaşamın sert bir gerçektir. Ama ilişkide bu şekilde olması izin vermeyin; Tabii ki, duygu ve endişeler de önemli. Yine eşiniz seks, ya da ilk kez cinsel samimi olma fikri ile rahatsız iseniz, hak ettiğin …

salgınlar arasında, eşiniz anlar ve riskini kabul sürece, seks yapmak sorun değil. Örneğin, sürece ağzınıza üzerinde uçuk yaralar yok gibi, sen genital semptomlar salgını olduğunda da dahil olmak üzere, eşiniz oral seks yapabilirsiniz.

Eğer belirtiler veya yaralar yok bile ama eşiniz Herpes ile enfekte olabilir. Bu önlemeye yardımcı olmak için, her zaman vajinal seks, anal seks, ve alıcı fellatio için bir lateks prezervatif kullanın. Prezervatif enfeksiyonu önlemek için garanti edilmez, ancak araştırma bazı koruma sağlamak olduğunu göstermiştir. cunnilingus ve Analingus için bir diş baraj kullanın.

Aksi takdirde, hayal gücünüzü kullanın. cinsel genital-to-genital -to-genital temas veya ağız kalmadan insanların kendilerini ifade edebilecekleri birçok yolu vardır. onları keşfetmek seks yaşamını zenginleştirmek ve nedeniyle genital herpes diğer faaliyetleri önlemek zorunda telafi edebilir. güvenli ve ne değildir hakkında herhangi bir şüpheniz varsa bir sağlık uzmanına danışın.

birbirine bakacak şekilde, yan yana veya arka arkaya – – Birlikte mastürbasyon olabilir veya manuel birbirlerine mastürbasyon Örneğin, hemen hemen hiçbir risk teşkil karşılıklı mastürbasyon, deneyebilirsiniz. Sadece elinizde herhangi bir kırık bir cilde sahip ve sonra sabun ve ılık su ile ellerinizi yıkayın yok emin olun. Ayrıca, bir herpes yara asla dokunmayın ve ardından eşinize dokunun ve hiçbir vücut sıvıları kazara değiştirebileceği emin olun. Sen ve vibratörler veya dildos gibi eşiniz varsa, birbirlerine bunları kullanarak deneyebilirsiniz. önce ve sonra oyuncak yıkayın ve paylaşmak yok emin olun.

Ayrıca döken virüs miktarını azaltmak için, genital herpes için antiviral ilaç tedavisi alarak düşünebilirsiniz. Yakın tarihli bir çalışmada, günlük baskılayıcı tedavi enfekte olmaktan eşiniz tutmaya yardımcı olabilir (keskin salgınlarının sıklığını azaltmak için günlük bir ilacı) olduğunu göstermektedir. (Baskılayıcı tedavi bulaşmasının önlenmesinde sadece% 50 etkili olduğu için hala, ancak prezervatif kullanmak gerekir.)