enflamatuar bağırsak hastalığı için immünomodülatörler

Genel Nam; Marka Nam; azatioprin; Azasan, Imura; merkaptopurinle; Purinetho; methotrexat; Trexall

Immünomodülatör ilaçlar zayıflatmak veya bağışıklık sistemini baskılayan.

Immünomodülatörler enflamatuar bağırsak hastalığı için kullanılır (IBD) olduğu

Azatioprin ve merkaptopurinlerin çalışma remisyon Crohn hastalığı insanları korumak için. Onlar da kişinin kortikosteroid kullanarak durdurmak için izin vermek için kullanılır. 1

Merkaptopürin ameliyattan sonra geri gelmesini Crohn hastalığı önlemek mümkün olabilir. En azından ameliyattan sonra hastalığı olmayan süreyi uzatabilir. Bu azatioprin olarak iyi çalışır olasıdır. 1

azatioprin ve merkaptopurinlerin Hem tedavi ve fistüller iyileşebilir. 1

Metotreksat aktif Crohn hastalığının belirtilerini durdurmak ve remisyon hastalığın koymak için çalışır. uzun vadeli alındığında o remisyonda Crohn hastalığı tutabilir. Aynı zamanda Crohn hastalığı kortikosteroid alarak durdurmak olan insanlara yardımcı olmak için kullanılır. 1

Azatioprin ve merkaptopurinlerin çalışma ülseratif kolit aktif belirtileri durdurmak için. Onlar da ülseratif kolit durdurma alma kortikosteroid olan insanlara yardım etmek için kullanılabilir. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

diğer tedavilere cevap vermedi; Sadece kortikosteroidlerin uzun süreli kullanımı ile kontrol altına alınabilir. Doktor bir kişi alıyor kortikosteroid dozunu böylece immünomodülatörler kullanılabilmektedir. Bu “steroidden sakınma olarak adlandırılır.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Yaygın görülen yan etkiler şunlardır

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Yaygın görülen yan etkiler şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Bu ilaçlar enfeksiyon mücadele gelen bağışıklık sistemini durdurabilirsiniz. Bu ilacı (ve hatta bittiğinde alarak) zaman, hasta insanların etrafında olmamaya çalışın. Ve herhangi bir aşı olsun önce doktorunuzla konuşun emin olun.

Bu ilaçlar lenfoma gibi, kansere yakalanma riskini artırabilir.

Bu ilaçları çekerken alkol içmeyin. Bu ilaçlar ile alkol birleştiren karaciğer hasarı riskini artırabilir.

Crohn hastalığı için kullanılabilecek diğer immünomodülatörler mikofenolat mofetil (CellCept), takrolimus (Prograf) ve talidomid (Thalomid) içerir.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Hamilelik sırasında bu ilacı kullanan kadınların doğum kusurları ile bebek sahibi olma biraz daha yüksek şansa sahip. Eğer hamile hamile ya da planlama iseniz, sizin ve doktorunuzun durumun tedavi edilmesi değil risklerine karşı bu ilacı kullanmanın riskleri tartmak gerekir.

Hamile iseniz bu ilacı kullanmayın, meme -Besleme veya planlama hamile kalmak. Eğer bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa, sen gebeliği önlemek nasıl hakkında doktorunuzla konuşun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Gastroenteroloji Derneği (2006). Gastroenteroloji Derneği Enstitüsü inflamatuvar barsak hastalığı olarak kortikosteroidler, immünomodülatörler ve infliksimab tıbbi pozisyonu tablosu. Gastroenterology, 130 (3): 935-939. Ayrıca online http: //download.journals.elsevierhealth/pdfs/journals/0016-5085/PIIS0016508506000734.pdf.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Arvydas D. Vanagunas, MD – Gastroenteroloji

14 Kasım 2014

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Kurdeşen; Böyle bir boğaz ağrısı, ateş, hapşırma, öksürme veya gibi bir enfeksiyonun belirtileri; sırt ya da özellikle ağrılı idrara çıkma ile yan ağrısı, alt; Böyle idrarda siyah ve katran gibi dışkı veya kan gibi olağandışı kanama veya morarma, belirtileri; Olağandışı yorgunluk veya güçsüzlük; Sarı gözler veya cilt; Şiddetli karın ağrısı; Ağrıyan eklemler, will not go away bir baş ağrısı ya da ateş.

Bulantı, kusma, ya da iştah kaybı; İshal; Kaşıntı veya bir döküntü.

Kurdeşen; Böyle bir boğaz ağrısı, ateş, hapşırma, öksürme veya gibi bir enfeksiyonun belirtileri; Kanlı kusma; Böyle idrarda siyah ve katran gibi dışkı veya kan gibi olağandışı kanama veya morarma, belirtileri; İshal; Karın ağrısı; Ağızda veya dudaklarda yaraları.

Bulantı, kusma, ya da iştah kaybı; Saç kaybı.