erkek üriner inkontinans ile yaşayan: nasıl yönetileceği

Bir adam üriner inkontinans ile ilgili iseniz, doğru tedaviyi almak için bir doktoru görmek gerekir. Ama sen belirtileri yönetmek için kendi bazı şeyler yapabilirsiniz.

importan; Raporun Klinefelter Sendromu ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Kaslarınızı esnetin. veya pelvik taban egzersizleri – – Bazı erkekler Kegels düşünmek bir kadının şey olarak. Ama onlar da erkekler mesane çevresindeki kasların güçlenmesine yardımcı olabilir. Eğer doğru kas esneme emin olmak gerekir. yanlış olanları Egzersiz mesane üzerindeki baskıyı artırabilir. Eğer gaz geçen kendinizi durdurmak için kullanmak istiyorsunuz kasların odaklanmak olanlardır.

İşte bunu nasıl

3 saniye boyunca kaslar gergin ve 3 saniye boyunca onları rahatlayın. 10 tekrar üç set yapıyoruz kadar yavaşça oluşturun. Tamamen, yaklaşık 15 dakika bir gün sürer. Her yerde Kegels yapabilirsiniz – yatakta, masanızda veya TV izlerken de. İdrar yaparken bunları yapmayın. Bu enfeksiyonlara yol açabilir.

Bu Kegel egzersizleri önce yaklaşık 3 ila 6 hafta istediğiniz etkiye sahip sürebilir. Ama erkeklerin çoğu er sonuç fark.

Günlük tutmak. En azından birkaç gün için, kaçak zaman tuvaleti kullanmak zorunda ne sıklıkta içki ve ne kadar takip edebilirsiniz. Böyle belirli bir şekilde üzerinde bükme ya da çok fazla kahve içme gibi belirtiler, tetiklemiş olabilir, özellikle de herhangi bir şey unutmayın. Sizin günlük doktorunuzu belirtilerin iyi bir fikir verecektir ve onlar da sizin hayatınızı nasıl etkilediğini. Bu testler doğru tanı için gerekli olduğunu öğrenmek yardımcı olabilir.