evde sağlık: Günlük yaşam için araçlar, ipuçları ve stratejiler

Bir hastalık veya ameliyat sonrası iyileşme ediyoruz, ya da size taşıyabilirsiniz ne kadar iyi etkileyen bir durum varsa, günlük yaşamın görevleri zor olabilir. Burada evinizde güvenli ve rahat yaşamak yardımcı olabilir stratejileri ve araçları tavsiye.

hareketlilik nedir?

Mobilite o kendi banyo ya da mutfak alma, ya da arkadaşlarınızla öğle yemeği için dışarı gidiyor ve seyahat gibi eğlenceli şeyler yapıyor isteyip, yürüyüş ve hareket ne kadar iyi olduğunu.

Onlar çünkü sağlık koşulları ya da cerrahi ya da yaş olarak birçok kişi hareketlilik kaybeder. Ne zaman kolayca yürüyemiyorum ya da rahatça size yalnız duygu bırakmak ve insanların ve zevk şeyler kesilmiş, hangi evde daha fazla kalmak olabilir.

mobil olmak, bağımsızlık için sadece önemli değil. Ayrıca depresyon, inkontinans, kalp hastalığı ve osteoporoz da dahil olmak üzere bazı sağlık sorunlarını önlemek yardımcı olabilir. Ayrıca, düzenli yürüyüş ve hareket güçlü kaslarınızı tutmak ve dengenizi koruyarak düşmeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Nasıl hareketliliğini artırabilir?

Yapabileceğiniz en iyi şey fiziksel olarak aktif olsun.

aerobik egzersiz bir arada kalbinizi (yürüyüş veya yüzme gibi) pompalama almak için musunuz, dirençli egzersizler oluşturmak ve (ağırlık kaldırma gibi) kaslarınızı korumak ve esnekliği artırmak için germe.

Eğer egzersiz başlamak için çok yaşlı değilsiniz. Eğer bir egzersiz programını başlattığınızda ne olursa olsun yaş, sen faydalarını göreceksiniz.

Eğer yürüyüş sorun ya da iyi vücudunuzu hareket etmek mümkün olmasa bile kalbin pompalama almak için birçok yol vardır. yüzdürme aygıtları kullanarak bir havuzda bir sandalyede veya otururken egzersiz yapabilirsiniz. Belirli egzersizleri için doktorunuzla konuşun.

Ayrıca fiziksel veya meslek terapist bir tavsiye için doktorunuza sorabilirsiniz. Bir fizyoterapist size hareketli olsun yardımcı olacak egzersizleri öğretecek. Bir meslek terapisti size hareketlilik artırabilir günlük görevleri yapmak için yeni yollar öğretebilir.

hareketlilik yardımcıları nelerdir?

Mobilite yardımları kendinizi dışarı giyen ya da düşen endişesi olmadan kendi etrafında olsun yardımcı olur. Bu yardımlar size daha fazla bağımsızlık verir. Sonuç olarak, muhtemelen günlük görevleri size yardımcı olmak için başkalarına daha az alırız.