fiziksel dönelim

En iyi egzersiz için, kapının hemen dışında yer alan tam donanımlı spor salonu kafa.

koşu bandı bıktınız mı? Oldies için terleme sıkıldınız mı? ne olduğunu bahçe görerek egzersiz üzerinde eksik olmadan onları unutmak: iyi egzersiz. “Bahçe faaliyetleri en az 30 dakika bir gün haftada beş gün önerilen orta yoğunlukta fiziksel aktivite karşılamak için bir kişi için harika bir yoldur,” Halk Sağlığı South Carolina School Üniversitesi’nden Dr. Barbara E. Ainsworth diyor.

Onun araştırmalara göre, 180 kiloluk adam 326 kalori yakarsınız ve 132 kiloluk kadın bir saat bahçe 240 kalori yakarsınız. 30 dakika boyunca kazarken, 140 kiloluk kişi 159 kalori yakar. Ot mücadelesi ve 143 kalori yakmak her tohumlarını.

Kuzey Carolina Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, bahçıvanlar nongardeners daha sağlık hizmetlerine yılda yüzde 17,2 daha az geçirdi. Bahçe, kemik yoğunluğunu arttırır ve 50. Dr. Lori Turner, Arkansas-Fayetteville Üniversitesi doçent üstü kadınlarda osteoporozu önlemeye yardımcı olabilir, bahçeli kadınlar haftalık, yüzmek yürümek, ya da aerobik yapmak, koşu olanların daha güçlü kemiklere sahip olduğunu keşfetti – kazma yabani ot çekerek ve biçme makinesi itme hareketlerini tohumlu zeytin ağırlığı sayesinde. Ayrıca, “bahçe kadınlar zevk No 1 etkinlik oldu,” diyor.

“Vücudunuzun uğruna, yavaş yavaş başlayın,” Barbara Pearlman, New York, fitness hareketi danışmanı ve Gardener Fitness yazarı diyor ki: ağrıları (Ulusal Kitap Network, 1999) dışarı Weeding. O yavaş yavaş bir acemi ya da sadece kış sonra bahçeye dönen eğer her gün bahçe harcadığınız zamanı kurmak önerir.

Pearlman da daha önce germek ve yaralanma olasılığını azaltmak ve esnekliği artırmak için bahçe sonra diyor. O da, molalar alarak önermektedir. “Dur ve çok çalıştırılıyordu herhangi kasları germek,” diyor. 15 dakika boyunca ayıklanması sonra, örneğin, herhangi bir gerginlik serbest bırakmak için geri ayağa eldivenlerini çıkarıp, ve eller, parmaklar, bacaklarınızı sallayın ve.

Eğer vücudunuzu hareket öğrenmek diğer spor aksine, hiç kimse bahçede doğru hareket öğretmektedir, “Pearlman diyor onun önerileri arasında.:. sırtınızı desteklemek için eğildim ederken, karın kaslarında çekme ağır yükleri taşırken ellerini değiştirin . sizin uyum korumak normalde çaba ve nefes uygularken nefesinizi tutun dürtü kaçının. (değil topları) çömelme sırasında yere düz ayak koyarak dizlerini korumak ve bükme sırasında dizlerinizi kilit yok. “emin olun tüm hareketleri, sıvı pürüzsüz ve yavaş, “Pearlman diyor.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …