Glokom için lazer iridotominin

Laser iridotomi irisin bir dış kenarında delik, ya da jant, gözün renkli kısmını oluşturmak için ışık çok odaklanmış bir ışın kullanır. Bu açılış ön kamarada, gözün ön kısmında ve irisin arkasında alanı, arka odası arasında akmasına sıvıyı (sulu mizah) izin verir. Bu açılış göz basıncı azaltmak ve genellikle akut kapalı açılı glokom atağı sırasında ortaya çıkan gözün içindeki basıncın ani birikimini önler olabilir.

etkilenen göze basınç sonra kapalı açılı glokom tedavisinde ilaç veya ilaçlar başarısız olduğunda ile azalmıştır; dar drenaj açıları ve diğer göz kapalı açılı glokom oldu bu insanlar olan kişilerde kapalı açılı glokom önleyin.

(Ortak) Kısa bulanık görme; İrisin açık kaplama (kornea) şişme; Kanama; gözüne artan basınç.

Laser iridotomi hastaneye kişiyi kabul olmadan yapılabilir. kişi lazer cerrahisi sonrası onun veya doktoru 1 saat görmek gerekebilir. kişi de önerildiği gibi bir takip sınav için doktoru görmek gerekir.

Laser iridotomi esas olarak kullanılır

Ani (akut) daha atakları önleyebilir Laser iridotomi kapalı açılı glokom.

Laser iridotomi genellikle (subakut) yavaş şekillendirme önlemek kapalı açılı glokom için risk altındadır kişilerde glokom açı kapalı olabilir.

Bazen insanlar lazer iridotomi yaptıktan sonra glokom tedavisi için daha az ilaç alabilir.

lazer iridotomi komplikasyonları içerebilir

Daha sonra komplikasyonlar içerebilir

Kapalı açılı glokom genellikle zamanla iki gözü birlikte etkilemektedir. Ani (akut)-açı kapatınca glokom bir gözü meydana gelir ve lazer cerrahisi, lazer iridotomi genellikle gelişmekte olan durumu önlemek için başka gözle yapılır, o gözün üzerinde yapılmıştır. Tedavi edilmezse, glokom da etkilenmemiş gözde gelişecektir açılı kapalı% 50 şans var. 1

gözlerde yüksek basınç lazer iridotomi sonra devam edebilir. kişi bile işlem sonrası bu yakından izlenmesi gerekebilir. Bazı insanlar göz içi basıncını düşürmek için, bu tür göz damlaları ya da cerrahi iridektomiye gibi ek tedavi gerekebilir.

Ameliyat bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ameliyat için hazırlamak yardımcı olur.

Oftalmoloji Akademisi (2010). Primer Açı Kapanması (Tercih Uygulama Pattern). San Francisco: Oftalmoloji Akademisi. Ayrıca online http: // AAO / ppp.

Adam Husney, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Christopher J. Rudnisky, MD, MPH, FRCSC – Oftalmoloji

9 Eylül 2014

Lazer tedavisi öncesi mevcut olan ne göre lens (katarakt) daha bulanıklığı; açılış kapatılması; Tekrarlayan kapalı açılı glokom; Glokomun başka bir tür Gelişimi; İlaçlar için sürekli ihtiyaç (lazer tedavisinden önce kişinin durumuna bağlıdır); Parlama ya da yeni deliğinden giren ışıktan çift görme.