Göz alerjileri hakkında daha fazla bilgi

Alerjiler Eğilimler

Dünyada birçok milyonlarca insanın alerjisi var. Bu milyonlarca çoğu gözlerini ilgili belirtiler var.

nagging soğuk aslında bir alerji olup olmadığını merak? Ya ellerin patlak yapılan yeni cilt kremi ne olacak? Bir alerjik olmayan durumdan bir alerji Ayırt her zaman net bir görev değildir. Ama farkı bilmeden bazen sırayla hızlı bir rahatlama anlamına gelebilir, sizi hasta ne çözmenize yardımcı olabilir; Mary alanlar bir alerji olabilir ne kadar zor saptayarak bilir. 64 yaşındaki Bronx sakini ona sık sık kovan bir şey neden olduğunu ikna oldu söyler …

Bunun için birkaç farklı nedeni vardır. Daha sonra belirli bir maddeye alerjisi ve eğer Ama çoğunlukla, onunla temas, sen kaşıntı ve hapşırma gibi alerjik bir reaksiyon var.

Gözlerinin önünde kaplayan derinin bu katman? O satırları burun içini cilt aynı türdendir. Bu iki alanı çok benzer olduğu için, aynı şeyleri her iki yerde de alerjik reaksiyonları tetikleyebilir.

Yaygın tetikleyiciler şunlardır

Eğer mevsimsel alerji varsa, genellikle kısa bir süre için belirtiler var. Sen çim poleni ile yaz aylarında, ağaç polen ile bahar aylarında rahatsız ya da ot polen ile sonbaharda olabilir. Semptomlar özellikle kış aylarında, yılın diğer zamanlarında temizlemek eğilimindedir.

Eğer varsa “daimi alerji,” belirtiler muhtemelen tüm yıl sürecek. Sen tozu akarları, hamam böceği ve hayvan dışkısı gibi, kapalı şeyler büyük olasılıkla alerjik konum. Eğer onlara karşı duyarlı iseniz sezonluk açık alerjenler de, kötü şeyler yapabilir.

Mevsimsel ve daimi alerji hemen hemen her zaman, kaşıntı size bir alerjik reaksiyon yaşıyorsanız bildirir, aynı belirtiler var ve.

gözlerde kaşıntı ile birlikte, olabilecek

Eğer alerjiniz biliyorum eğer belirtiler kendi geliştirmek gerekir ve bunu önleyebilirsiniz.

Eğer alerji neden bilmiyorum ama eğer bir alerji cilt testi bunu anlamaya yardımcı olabilir.

Eğer hala bilmiyorum ya da neden, göz bakımı ve cerrahi konusunda uzmanlaşmış bir doktor önlemek yapamıyorsanız – bir göz – yardımcı olabilir.

Eğer mevsimsel alerji varsa, öncesinde alerjik sezon için onunla randevu. Bu belirtiler tekme önce tedaviye başlamak izin verir.

Eğer yıllık alerji varsa, rutin atamalar yararlı olabilir. Ara sıra flare-up daha sık onu görmek gerekir anlamına gelebilir. Aynı zamanda bir alerji ile bir istişare almak için yardımcı olabilir.