grip neden olur: bulaşıcı virüs yayılır nasıl

grip influenza virüsünün neden olur. Doktorlar birkaç alt tipleri veya suşları içeren her biri influenza tip A ve tip B olarak virüs sınıflandırır. A tipi genellikle geç sonbahar ve kış başlarında meydana gelen yıllık salgınlar genellikle sorumludur.

Chris C Anderso ile; boğaz zımpara döner ve Senato geçiş yapmaya çalışan bir fatura var gibi gırtlak iner gıda ve sıvı her bit bir siyasetçi aksine, hissediyor zaman ileriye şeyleri taşımak için bir yol bulmak için denemek için istekli daha fazla hale; Bir boğaz ağrısı ile başa çıkmak için bir sefil bir şeydir. Eğer her yutmak acı bir girişim haline gelene kadar gün boyunca yutmak kaç kez fark yoktur; Anneler ve büyükanneler dünyada sıcak ile gargara inancı tutun …

Virüs yoluyla insandan insana bulaşır

Eğer gribi ile enfekte iseniz, semptomlar ortaya çıktıktan sonra belirtiler 7 güne kadar başlamadan önce ve 1 gün başkasına geçmek için muhtemeldir. semptomlar başladıktan sonra çocukların daha uzun 7 gün boyunca bulaşıcı olabilir.

Eğer bulaşmış sonra belirtiler genellikle 1 ila 4 gün geliştirmek. belirtiler birkaç gün için geliştirmek olmayabilir çünkü bunu biliyorum önce, birisiyle grip geçebilir.

grip yaygın salgınlar genellikle virüsün önemli değişiklikler (denilen antijenik değişimler) izleyin ve her 10 yılda bir meydana gelir. grip İnsanlar grip virüsü bir kayma meydana geldiğinde çok düşkün olma eğilimindedir; (Antijenik sürükleniyor denir) virüsü küçük değişiklikler neredeyse her yıl meydana gelir.

Bu tür el sıkışan olarak direkt temas; Bir kişinin hapşırma veya öksürerek zaman oluşturan küçük damlacıklar; Böyle bir enfekte kişinin burun veya boğazdan sıvıları ile temas etmiş mendil gibi nesneler ile temasa geçin.