grip ya da mide gribi (gastroenterit)?

Bazen insanların genel olarak diyoruz viral enfeksiyon için mide gribi, ya da gastroenterit belirtileri, hata “grip”. Ama aynı değiller.

Grip ateş, tıkanıklık, kas ağrıları ve yorgunluk gibi belirtiler ile birlikte geliyor. neden grip virüsüdür. Daha şiddetli vakalarda pnömoni gibi yaşamı tehdit eden hastalıklara neden olabilir.

Antibiyotikler mide gribine neden olan bakteriyel bir enfeksiyonu tedavi edebilir, ancak gribe neden olanlar gibi virüslere karşı işe yaramaz.

Salmonella: Bu Culprit Karşı Korunun

Bunlar içerebilir

Ayrıca neden olur mikrobun tipine bağlı olarak, bir ateş, başağrısı ve şişmiş lenf bezleri olabilir.

Ağır vakalarda, atma ve (veya her ikisi) ishal olan günler vücudunuzun nem çok kaybetmenize neden olabilir. Eğer çok fazla kaybederseniz, tıbbi yardım gerekebilir. Bazen hayatı tehdit edici olabilir. dahil izlemek için İşaretler

Sen sıvıların bol içerek bunu önleyebilirsiniz. Yine gıda aşağı tutabilir, ilk tost, pirinç, muz, elma ve benzeri mülayim şeyler denemek. If you can 24 saat içinde tekrar normal diyete gidin.

Birçok şey bakteriler, virüsler, parazitler, süt ürünleri ve kötü hijyen de dahil olmak üzere, gastroenterit neden olur.

gastroenterite yol açan bakteriler

Virüsler yetişkinlerde tüm gastroenterit vakaların yarısına yakın ve hatta daha çocuklarda neden olur. Bazıları içerebilir

insanlar iyi banyo kullanarak ya da bir bebeğin bezini değiştirdikten sonra ellerini yıkamak gerekmez çünkü mide virüsleri hızlı yayıldı. İki kez “Happy Birthday” söylemeye yeterince uzun yıkayın. Birçok doktor mide gribi “bir aile ilişkisi” o kadar son derece bulaşıcı olduğundan, bir ailenin her bir üyesi etkileyebilir diyoruz.