Hanımeli: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Barbe de Chèvre, Broquebique, kulis Lonicerae Japonica, Chevrefeuille, Chevrefeuille des Bois, Chevrefeuille des Haies, Chevrefeuille du Japon, Cranquillier, Fleur de Miel, Flos Lonicerae, Keçi Yaprak, Herbe d ..; Tüm Adları Barbe de Chèvre, Broquebique, kulis Lonicerae Japonica, Chevrefeuille görün Chevrefeuille des Bois, Chevrefeuille des Haies, Chevrefeuille du Japon, Cranquillier, Fleur de Miel, Flos Lonicerae, Keçi Yaprak, Herbe de Chèvre la Pentecôte, Herbe de à Herbe Pentecôte, Herbe la Vierge, Bal Suckle, Hanımeli Çiçek, Japon Hanımeli, Jin Yin Hua, Jinyinhua, Lonicera, Lonicera aureoreticulata, Lonicera bournei, Lonicera caprifolia, Lonicera japonica, Lonicerae Japonicae, Madreselva, Nindo, PÃriclymène, Ren Dong, Saute- à Buisson, Suikazura, Woodbine; gizle İsimler

Hanımeli bazen “woodbine.” Çiçek, tohum denir ve yaprakları ilaç için kullanılan bir bitkidir. Böyle sarmaşık, Gelsemium ve Clematis virginiana aynı zamanda woodbine olarak bilinir diğer bitkiler ile hanımeli karıştırmamak için dikkatli olun; Hanımeli ince bağırsağın (enterit) ve dizanteri ağrı ve şişlik (iltihabı), beyin iltihabı, soğuk algınlığı, grip, domuz gribi ve pnömoni, diğer viral ve bakteriyel enfeksiyonlar da dahil olmak üzere üst solunum yolu enfeksiyonları (ensefalit dahil sindirim bozuklukları için kullanılan ), ateş, kaynar ve yaralar. Hanımeli, aynı zamanda, idrar bozukluğu, baş ağrısı, diyabet, romatizmal artrit ve kanser için kullanılır. Bazı insanlar zehirlenmesi karşı, ve doğum kontrolü için için, bir müshil olarak, bu terleme tanıtmak için kullanabileceğiniz; Hanımeli, bazen iltihap ve kaşıntı deriye uygulanır ve mikropları öldürme için.

Hanımeli iltihabı azaltabilir. Ancak, daha fazla bilgi hanımeli işe yarayabilecek nasıl belirlemek için gereklidir.

Yetersiz Kanıt fo; akciğer (bronşiyolit) küçük hava geçitlerinin (enflamasyon) şişme. Erken araştırma hanımeli, Baykal takke ve RSV enfeksiyonuyla çocuklarda bronşiolit belirtileri süresini kısaltmak olabilecek bir sağlık kuruluşu tarafından IV (intravenöz) tarafından verilen hor bir arada göstermektedir; Sindirim hastalıkları; Kanser tümörleri; Kabızlık; Cilt enflamasyonu; Kaşıntı; Soğuk algınlığı; Ateş; Şişme; Haşlanmalar; yaraları; Bakteriyel veya viral enfeksiyonlara, terleme teşvik etmek; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için hanımeli etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

hanımeli, genel olarak, uygun ise bilinmemektedir. Ancak, çocuklarda güvenle kullanılır olmuştur hanımeli ve diğer iki otlar içeren bir intravenöz hazırlık için 7 güne kadar; hanımeli deriyle temas alerjisi kişilerde döküntü neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında hanımeli kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Cerrahi: Hanımeli kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir, bu yüzden ameliyat sırasında ve sonrasında ekstra kanama riskini artırabilir endişe var. zamanlanmış ameliyattan önce hanımeli en az 2 hafta kullanmayı bırakın.

Hanımeli kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Ayrıca yavaş pıhtılaşma morarma ve kanama olasılığını artırabilir ilaçlar ile birlikte hanımeli alınması; Yavaş kan pıhtılaşma aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, diğerleri), ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Anaproks, Naprosyn, diğerleri), dalteparin (Fragmin), enoksaparin içeren bazı ilaçlar (Lovenox) , heparin, varfarin (Coumadin), ve diğerleri.

hanımeli, uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda hanımeli için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Lamminpaa, A. ve Kinos, çocuklarda M. Bitki zehirlenmeler. Hum.Exp Toxicol 199; 15 (3): 245-249.

Chang CW Lin MT Lee SS, et al. Lonicera japonica Thunb ve Castanopsis hystrix’in gelen, Phyllanthus myrtifolius Ay Çince otlar izole lignanları ve tanen ile ters transkriptaz ve hücresel DNA polimeraz-alfa aktivitelerinin diferansiyel engellenmesi. Antiviral Res 199; 27: 367-74.

Chang WC, Hsu, FL. Lonicera japonica Thunb izole polifenolik bileşikler platelet aktivasyonu ve endotel hücre hasarının inhibisyonu. Prostaglandinler Leukot Essent Fatty Acids 199; 45: 307-12.

Chaudhury RR. bitkisel kontraseptif arayışı. Natl Med J Hindistan 199; 6: 199-201.

Kim JA, Kim DK, Kang, OH, ve ark. insan kolon epitel hücrelerinde TNF-alfa ile indüklenen IL-8 üretimi üzerindeki luteolin inhibitör etkisi. Int Immunopharmacol 200; 5: 209-17.

Kong XT Fang HT Jiang GQ, et al. Akut Tedavi Çince otlar ile bronşiyolit. Arch Dis Child 199; 68: 468-71.

Kwak WJ Han CK, Chang HW, et al. Loniceroside C Lonicera japonica bir enflamasyon önleyici saponin. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200; 51: 333-5.

Peng LY, Mei SX, Jiang B, ve ark. Lonicera japonica gelen Bileşenleri. Fitoterapia 200; 71: 713-5.

Tae J Han GB Yoo JY, et al. proteinaz-aktive edilmiş reseptör 2 dolayımlı pençe ödemi Lonicera japonica anti-enflamatuar etkisi. Clin Chim Açta 200; 330: 165-71.

Webster RM. Hanımeli kontakt dermatit. Kutis 199; 51: 424.

Xiang T Tezuka, Y, Wu, LJ ve diğerleri. Lonicera bournei gelen saponinler. Phytochemistry, 200; 54: 795-9.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon