hipertiroidizm-belirtiler

Kadın Sağlığı Trendler

Sen eğer hipertiroidi olabilir size

hipertiroidi belirtileri herkes için aynı değildir. Sizin belirtiler tiroid bezi koşulu ve yaşınız vardı ne kadar, yapıyor ne kadar hormon bağlıdır. Eğer yaşlı iseniz, yanlışlıkla yaşlanmanın normal bir işaretleri olarak belirtiler göz ardı etmek kolaydır.

Graves hastalığı olan kişiler genellikle de dahil olmak üzere, ek belirtiler var

Graves oftalmopati hipertiroidi olası bir komplikasyonudur. Bu daha sonra, ya da hipertiroidi belirtiler aynı anda, daha önce ortaya çıkabilir. Graves oftalmopati’li insanlar, şişkin kızarmış gözler, ışığa karşı hassasiyet ve bulanık veya çift görme de dahil olmak üzere, göz problemleri, gelişir. duman İnsanlar Graves oftalmopati geliştirme olasılığı daha yüksektir.

Eğer Graves oftalmopati varsa radyoaktif iyot tedavisi varsa, geçici olarak kötüleşebilir. Eğer antitiroid ilacı Öte yandan, daha iyi alabilirsiniz.

sinir, moody, zayıf, ya da yorgun hissediyorum; El titreme varsa, ya da hızlı ya da düzensiz kalp atışı ya da sorun bile nefes Dinlenirken zaman var; Çok sıcak hissediyorum çok ter, ya da kaşıntılı olabilir sıcak, kırmızı cilde sahip; sık ve bazen gevşek bağırsak hareketleri var; dışarı düşüyor ince, yumuşak saçlara sahip; normal veya normalden fazla yiyorsun bile kilo.

Eğer hipertiroidi tedavi etmezseniz, sen olabilir

genişlemiş, ağrısız tiroid bezi Guatr; tırnak yatakları kaldırın kalınlaşmış tırnak; yumrulu olan Pretibial Ödem, kırmızımsı, incik ön ve bazen de ayakları üstünde kalın deri; (Geniş ipuçlarıyla parmakları) clubbing; diğer belirtiler arasında, kızarmış gözler şişkin neden Graves oftalmopati.

vücudunuzun metabolizma daha hızlı olduğu için kilo kaybetmek; hızlı kalp hızı, atriyal fibrilasyon ve kalp yetmezliği gibi kalp sorunları var; sorun osteoporoza yol açabilir kemikler, kalsiyum ve diğer minerallerin yerine var.

Nadir durumlarda, hipertiroidi tiroid kısa bir süre içinde serbest bırakır tiroid hormonlarının büyük miktarda gland ne olur tiroid fırtınası denilen yaşamı tehdit eden bir duruma neden olabilir.