Hipnoz – Konu genel bakış

Hipnoz bir kişinin kendi çevresinin daha az farkına varır sırasında odaklı konsantrasyon halidir. Hipnoterapi fiziksel ya da psikolojik durumların tedavisi için hipnoz kullanılmasıdır.

gündelik şeyler hakkında endişe out-of-kontrol yaygın anksiyete bozukluğu (YAB) damgasını aşırı olduğunu. Semptomlar includ; Kalıcı korku, bazen herhangi belirgin bir neden olmadan, o mevcut everyda olduğu; concentrat yetersizlik; Kas gerginliği, kas ağrısı; Diarrhe; çok az veya çok muc Yeme; insomnia; Irritabilit; seks suçuyla kaybı; Okul çağındaki çocuklar için, belirtiler includ; uzak famil uzakta olmanın korkusu; Reddi okula gitmek için …

terapistin amacı bir kişiyi kontrol etmek veya kişi cevap vermek değil, kişinin kendi sorunlarını çözmeye yardımcı olmak için değildir.

Kendi kendine hipnoz genellikle yazarken veya (belirli sorunları ile yardımcı olmak için önerileri dahil) hipnotizma için bir komut dosyası adapte komut kayıt ve hipnotize olmaya bant oynarken oluşur. Onlar egzersiz boyunca yalnız ve hipnotik trans sırasında yapılan tüm önerileri kontrolünde olduğu için bazı insanlar kendi kendine hipnoz ile daha rahat.

Hipnoz herkes için çalışmıyor. Sen dikkatini ve terapistin önerileri takip etmeye istekli olmalıdır. Sanılanın aksine, istemeden hipnotize edilemez. Hipnotize zaman da, sizin isteklerine karşı yönergeleri izleyin olmayacaktır.

Uzmanlar hipnoz nasıl çalıştığını bilmiyorum, ama derin gevşeme durumda vücut koymak gibi görünüyor.

Bazı insanlar hipnoz size ağrı ve diğer semptomlar algılama biçimini etkileyen doğal maddeler serbest bırakmak için beyin neden inanıyoruz. Diğerleri bilinçaltının üzerinde hipnoz eylemleri inanıyorum ve böyle kan basıncı, kalp atışı ve açlık gibi normalde kontrol edemez vücut reaksiyonları, kontrol etmenizi sağlar.

Hipnoz hastalığı tedavi etmek değil, hastalığın semptomlarını hafifletmek için tasarlanmamıştır. Hipnoz cerrahi, felç, ve doğum ile ilişkili ağrı giderici etkili olmuştur. Ayrıca, yaygın olarak uyuşturucu, alkol, gıda ve sigara bağımlılığı kontrol etmek için kullanılır. Hipnoz, gevşeme artan olumlu öneriler sunan ve olumsuz düşünceleri ortadan kaldırarak stresi azaltabilir.

Hipnoz anksiyete, uykusuzluk, fobiler, obezite, astım, bırakma sigara ve irritabl bağırsak sendromu ile yardımcı olabilir. Araştırmalar aynı zamanda kanser lı ağrı, emek ağrısı, mide bulantısı ve kusma azaltabilir bulmuştur. Bazı durumlarda hipnoz bilişsel terapinin ya da diğer rahatlama ve davranışsal teknikleri ile kombine edilir.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s