hipoglisemi nedenleri, belirtileri ve tedavi

diyabet Eğilimler

bedenleri yakıt olarak kullanmak için yeterince şeker yoksa zaman şeker hastalığı olan kişiler hipoglisemi (kan şekeri düşüklüğü) olsun.

Eğer şeker hastası iseniz, büyük ihtimalle zaten diyabetik nöropati denilen sinir ağrısı ya da sinir hasarı çeşit, sahip olduğu iyi. “Şeker hastası olan kişilerin her türlü nöropati almanın bir% 60 şans ile ilgili var,” Dace L. Trence, MD, Seattle, Washington Üniversitesi Tıp Merkezi’nde bir endokrinolog ve Diyabet Bakım Merkezi müdürü diyor. “Muhtemelen tip 1 ve tip 2 diyabetli nöropati almanın eşit risk; Sen ayak ve ellerde karıncalanma, ağrı veya uyuşma olabilir …

Eğer hipoglisemi alırsanız, tarihi ve saati de oldu ve ne yaptığını yazınız. doktorunuz ile rekor paylaşın, bu yüzden bir desen için bakmak ve ilaçlar ayarlayabilirsiniz.

Bir hafta içinde birden fazla açıklanamayan düşük kan şekeri reaksiyonu varsa doktorunuzu arayın.

kan şekeri desilitre (mg / dL) veya daha düşük başına 70 miligram olduğu zaman Çoğu insan hipoglisemi belirtileri hissediyorum.

her diyabetli bireyin hipoglisemi farklı belirtileri olabilir. Sen seninkini nokta öğreneceksiniz.

Erken belirtiler şunlardır

Tedavi edilmezse, size de dahil olmak üzere, daha şiddetli semptomlar olabilir

senin ilaçlardan herhangi düşük kan şekeri neden olabilir, doktorunuza sorun.

İnsülin tedavisi düşük kan şekeri neden olabilir, ve sözde diyabet ilaçlarının bir tür can “sülfonilüreler.”

Yaygın sülfonilüreler şunlardır kullanılan

Eski, daha az yaygın sulfonlyureas daha sık yeni olanlar bazıları daha düşük kan şekeri neden eğilimindedir. eski ilaçların örnekleri arasında

Eğer diyabet ilaçları ile aspirin, Benemid, probenesit (Probalan), ya da warfarin (Coumadin) alkol ya da (Zyloprim) allopurinol almak durumunda da düşük kan şekeri alabilirsiniz.

yalnız alfa-glukozidaz inhibitörleri, biguanidler (metformin gibi), ve thiazolidinedioneları almak eğer hipoglisemi almak gerekir, ancak sülfonilüreler veya insülin ile onları almak zaman olabilir.

Eğer yemek veya içmek karbonhidrat miktarı çok fazla insülin almak eğer düşük kan şekeri alabilirsiniz.

Örneğin, bu olabilir

Eğer diyabet varsa diyabet ilaçları alıyorsun, özellikle öğün atlamayın.