hipotiroidi-belirtiler

Kadın Sağlığı Trendler

Hipotiroidizm belirtileri genellikle aylar ya da yıllar içinde yavaş yavaş görünür. Semptomlar ve içerebilir işaretler

Sara Mahone’u ile; nitpickin çıkmak için nasıl; Bir Pazar günü öğlen bile olmadı ve ben bütün sabah dilimin ısırma oldum; Kocam iki saat önce Web sörf oturdu, ben dürtü t direndi; O bodrum temizlemek için söz vermişti onu hatırlatmak. Benim dil agai düzenlenen; onun oluştururken bizim 13 yaşındaki mutfak çöpe zaman “o du olduğunu; yarın!” Bilim projesi. Ve ben bile m kendimi bastırmak başardı; genç kızı lavabo yerine 18 inç ulaşmada bir tabak bıraktı …

Genel olarak, belirtiler ne kadar kötü senin sen hipotiroidi vardı ne kadar yaş, ve durumun ciddiyetine bağlıdır. belirtiler çok hafif olması ve yıllarca farkedilmeden gitmek o kadar yavaş ortaya çıkabilir.

Hafif (subklinik) hipotiroidizm sıklıkla belirti ya da hafıza problemleri, kuru cilt, ve yorgunluk gibi, yaşlanmaya bağlı olabilir belirsiz semptomlara neden olur.

Gebelik sırasında ve sonrasında hipotiroidi belirtileri yorgunluk, kilo kaybı, baş dönmesi, depresyon, hafıza ve konsantrasyon sorunları içerir.

Kaba ve saç inceltme; Kuru cilt; Kırılgan tırnaklar; Cilde bir sarımsı tonu; Yavaş vücut hareketleri; Soğuk cilt; Yüklenememesi’ı soğuk tahammül; Yorgun, halsiz, veya zayıf hissetme; Hafıza problemleri, depresyon, ya da konsantre problemleri; Kabızlık; 5 ila 7 gün daha uzun sürebilir ağır veya düzensiz adet dönemleri.

Çünkü belirtilerin aralık, hipotiroidizm, özellikle hamilelik sırasında ve sonrasında, depresyon için yanlış olabilir. yaşlı insanlar, bu Alzheimer hastalığı, demans ve hafıza sorunlarına neden diğer koşullar ile karışabilir.

Genişlemiş tiroid bezi (guatr); Mütevazı kilo alımı, sık sık 10 lb (4.5 kg) veya daha az; Özellikle göz çevresi, kollar, eller, bacaklar ve ayaklar ve yüz şişlik şişme; Ses kısıklığı; Kas ağrıları ve krampları.

Nadir olmakla birlikte, hipotiroidizm bebekler, çocuklar ve gençler oluşabilir. Bebeklerde, bir guatr belirtileri iştahsızlık ve gıda boğulma yer alıyor. hipotiroidi belirtileri kuru, pullu cilt içerebilir. Çocuklara ve gençlere ise, semptomlar davranış problemleri ve okul performansındaki değişiklikleri içerir. Çocuklar ve gençler kilo ve henüz yavaşlamış bir büyüme hızına sahip olabilir. Gençler ergenlik gecikmesi ve kendi yaş daha genç görünmek olabilir.