hipotiroidi-ilaçlar

Kadın Sağlığı Trendler

Tiroid hormonu ilaç hipotiroidizm tedavisinde tek etkili yoldur. Çoğu durumda, tiroid hormon ilaç

Jenny Alle tarafından; iç diva onun geçmişte acı, kendisinden aşk hakkında açılır; hayat, ve o geri büyük zaman gidiyordu nasıl; Martha Stewart limon pasta bir forkful alır ve lezzetlerini. “Thi değil mi, iyi?” o marka alçak, erik gibi bir sesle sorar; Biz o jus var Manhattan TV stüdyosunda ofisinde lunching konum; Martha Stewart Show, onun Emm bir canlı yayın barındırma bitmiş; ödüllü günlük program. O şık dikdörtgen tabl bir ucunda oturur; O …

hipotiroidizm olan kişiler tiroid hormon ilaç ile tedavi gerekir. kendi hipotiroidizm nedenine bağlı olarak, hayatlarının geri kalanı için tedavi gerekebilir.

tiroid hormon ilaç olarak, aynı zamanda, örneğin kalsiyum ya da demir (veya her ikisi) gibi bazı takviyeleri, alma vücut tarafından absorbe tiroid hormon ilaç miktarını azaltabilir. önce veya tiroid hormon ilacı aldıktan sonra kalsiyum takviyeleri en az 4 saat sürer. Ayrıca tiroid ilaç olarak aynı anda demir takviyeleri alarak kaçının.

Ayrıca doğum kontrol hapları ya da diğer hormon almak eğer tiroid ilaç dozunu değiştirmek gerekir konusunda doktorunuzla konuşun. Eğer bu hormon tedavisi almayan edildi olsaydı daha tiroid hormon ilacı gerekebilir.

Azaltır veya hipotiroidi belirtileri ortadan kaldırır. Eğer tedaviye başladıktan sonra Semptomlar genellikle ilk hafta içinde geliştirmek. Tüm belirtiler genellikle birkaç ay içinde kaybolur; yavaşlamış fiziksel büyüme, zihinsel engelli ve bebeklerde ve çocuklarda davranış problemleri riskini azaltabilir.

Doktorunuza takip ziyaretleri ilaç doğru dozda alıyor emin olmak için önemlidir. Çoğu insan kan Testlerin tedaviye başladıktan sonra 6 ila 8 hafta var. Tiroid hormon düzeyleri normale döndükten sonra, tiroid fonksiyon testleri, genellikle yılda bir kez tekrar kontrol edilir.