hiv evde bakım – Konu genel bakış

Bir kişinin HIV enfeksiyonu ilerledikçe varsa, o kişi için evde bakım sağlamak için çağrılabilir. Bir evde bakım kursu size gerekli bakımı sağlamak için bilgi, beceri ve güven verebilir. Bölgenizde sunulan evde bakım eğitimi hakkında bilgi edinmek için yerel Kızıl Haç bölüm, ziyaret Hemşire Derneği, ya da AIDS hizmet ajansı başvurun.

Evde bakım için bir plan oluşturmak için onlarla çalışmak; ilaç ve prosedürleri hakkında net yazılı talimatlar için sorun; Eğer ilaçlara reaksiyonlar hakkında bildiğinizden emin olun; Kişinin sağlık veya davranış değişiklikleri ortaya çıkması halinde, bir doktora bildirmek için nasıl tartışın. Örneğin, bir öksürük, ateş, ishal ya da karışıklık diğer tedavi veya hastaneye gerektiren bir enfeksiyon ya da komplikasyon anlamına gelebilir; aramak veya acil bir durumda ne yapılacağını kim öğrenin.

Orada HIV ile insanlar için özel bir beslenme planı, ama genel bir sağlıklı beslenme sağlık çok yardımcı olabilir; virüs olması bağışıklık sistemini zayıflatır. Vücudunuzun mikroplara karşı savunmasını yetişmek için besin kullandığı için, iyi yemek size enfeksiyonlarla mücadeleye yardımcı olabilir. Ayrıca sağlık komplikasyonları önlemek ve HIV ve tedavileri getirdiği sorunları hafifletmek, güçlü tutmak, enerji artırabilir; Başlamak için bu basit ipuçlarını izleyin; meyve ve sebze yiyin 1.. Onlar …