hiv ve vücudunuzun: kalp, karaciğer, beyin, gözler, böbrekler

Eğer HIV varsa, vücudunuzun ne olabileceği bilmek önemlidir.

AIDS Retrospektif: HIV / AIDS Pandemik A Resimli Timeline

Yaklaşık 2 HIV veya AIDS ile her 3 kişiden göz problemleri gelişir. Diğerleri körlüğe neden olacak kadar şiddetli ise bazı hafif bulunmaktadır. En yaygın arasında retinanın ve dekolmanı (ışığı yansıtan gözün arka kısmında doku) retinada kanama neden olabilir enfeksiyonlar vardır.

düzenli göz sınav olması önemlidir, böylece sorunlar gelişmiş olan kadar herhangi bir belirti fark olmayabilir. ışık, ya da göz ağrısı duyarlı olmak görünce noktalar, sulu ya da kırmızı göz gibi, görüşünüzde herhangi bir değişiklik fark ederseniz hemen doktorunuza başvurun.

bu enfeksiyonla mücadele için çalışır gibi HIV ile vücut neredeyse sabit inflamasyon halindedir. Enflamasyon kalp hastalığı ile bağlantılıdır.

HIV için almak ilaçlar da kalp hastalığı riskini artırabilir. Ve bazı HIV ilaçları diyabet için şansınızı yükselterek ve sorunlar yağları parçalayarak, insülin direncine neden olur.

Sen yaparak aşağıdaki kalp lı sorunlar şansınızı kesebilir

HIV böbrek hastalığı olan yüksek riske atar. Bunun belirtileri ciddi hasar kadar, yani doktorunuz düzenli böbrekler kontrol etmek gerekir görünmeyebilir.

Bazı HIV ilaçları böbrek hasarına neden olabilir. Zaten böbrek sorunlarınız varsa, doktorunuz bu ilaçları önlemek önerebiliriz.

Yüksek tansiyon ve diyabet böbrek hastalığının başlıca nedenleridir. kontrol altında kan basıncı ve kan şekerini tutulması Böbreklerinizi korunmasına yardımcı olur.