hormon tedavisi ve meme kanseri

Hormonlar ne yapacağını söylüyorum vücudunuzun yoluyla seyahat kimyasal haberciler vardır. östrojen ve progesteron hormonları kadınlara önemlidir. Onlar kadın gelişmeyi, adet döngüleri ve hamilelik etkilemez. Ancak bazı kadınlarda, aynı zamanda meme kanserine neden olabilir.

Bazı durumlarda, kadınların bu hormon yapmayı durdurmak için ameliyat gerekebilir. Hala dönemleri yaşıyorsanız, doktorunuz yumurtalıklarını kaldırma önerebilir.

Tüm meme kanserlerinin hormon veya tarafından körüklendi edilir değil “hormon duyarlı.” olmayanlar da tedaviye hormon yanıt vermez. Eğer meme kanseri tanısı ediyorsanız, sağlık ekibi östrojen ve progesteron duyarlı olup olmadığını görmek için tümör test edecek. o biri veya her ikisi duyarlı ise, doktorunuz size hormon engelleme tedavi reçete edecektir.

Zaten meme kanseri tedavisi olduysan, sen geri geliyor tutmak yardımcı olmak için hormon tedavisi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda diğer memede yeni kanser riskini azaltmak yardımcı olur.

Eğer hastalık var ama bunun bir aile öyküsü, ya da riskini arttırmak genler yoksa da, doktorunuz bunu alma şansınızı düşürmek için hormon tedavisi önerebilir.

Tamoxife; Kadınların öncesi ve menopoz sonrası her ikisini de kullanmak için bloklar östrojen aktivitesini ve tamam. hormona duyarlı meme kanseri olan erkeklerde de alabilir.

hormona duyarlı olduğunu ileri kanseri olan kadınların için, standart tedavi var. Eğer meme diğer bölgelerine gelişmiş olduğunu erken evre meme kanseri, ya da kanser varsa, ameliyattan sonra alabilir.

Aynı zamanda kansere yakalanma şanslarını düşürmek için alabilir kanser riski yüksek olan ilaçlar kadınların biri. riskini azaltmaya yardımcı olmak için onaylanmış diğer ilaç raloksifen (Evista.) ‘dir

aromataz İnhibitörleri

Menopoz geçmiş kadınlar bu ilaçlardan biri reçete alabilirsiniz. Menopozdan sonra östrojen ana kaynağı androjenler östrojen dönüşmüştür denilen hormonların hangi bir işlem olarak adlandırılan aromatizasyonla yoluyla gelir. Aromataz inhibitörleri oluyor aromatizasyonun durdurarak tümör büyümesini mücadele. Bu ilaçlar anastrozol (Arimidex), eksemestan (Aromasin), ve letrozol (Femara) içerir.