hormon testleri inmemiş testis kontrol etmek için – konu genel

hormonlar doktor İnmemiş testislerin veya yok bir bebek ya da genç bir çocuk kontrol yardımcı olabilecek iki yolu vardır.

Oynat çocukluk böyle bir doğal bir parçasıdır. Bazen o zaman sadece eğlence ve oyun olmadığını unutma. Aynı zamanda sağlıklı gelişimini teşvik ve güçlü ebeveyn-çocuk bağları korumak için çok önemli. Çocuk uzmanları bu genetik anormallikler, sinir sisteminde sorunlara, ya da gelişimsel bozukluklar ortaya çıkabilir bilişsel gecikmeler, çocuklar için aynı derecede doğrudur ki; o bilişsel her türlü varsa etkili bir şekilde çocuk oyuncağı yönlendirebilirsiniz nasıl uzmanları istişare …

MIS testisler tarafından üretilir ve ergenlik çağına kadar çocuktan bir kan örneğinde tespit edilebilir. inmemiş testis olan bir çocuk kanında ölçülebilir MIS varsa, bir veya her iki testis mevcut olduğunu iyi bir işaret. MIS çocuğun kanında tespit edilemezse, o zaman her iki testis muhtemelen yoktur.

Kan testleri de diğer iki hormon düzeylerini kontrol edebilir: hormon (LH) ve folikül uyarıcı hormon (FSH), luteinizan. Testisler yok olduğunda, bu hormon seviyesi normale göre daha yüksektir.

İnmemiş testislerin ya da hiç kontrol etmek için ikinci bir yol, bir kaç gün için insan koryonik gonadotropin (hCG) hormonu enjeksiyonu elde etmektir. Bu hormon testosteron serbest bırakmak için testisleri uyarır. testosteron düzeyleri yukarı giderseniz doktor daha sonra kontrol edecektir. Her iki testis yok ise, testosteron seviyeleri artış olmayacak. HCG da daha kolay bir fizik muayene sırasında testis bulmak için yapım, testislerin genişlemesini uyarır.

Bazen bu testlerin sonuçları açık değildir. Örneğin, bir çocuk LH ve FSH, normal seviyelerine sahip olabilir, ancak hCG testi testosteron bir artış meydana gelmez. Sonuçlar net değilse, doktor bulmak ve inmemiş testis değerlendirmek için ameliyat yapmak gerekebilir.