ibs diyet (ishal ibs için önerilir)

ishal veya IBS ile irritabl barsak sendromu olan biri için, ani bir dürtü rahatsız ve embarrassin olabilir tuvalete gitmek için; Bir kişinin belirli gıdalar ve durumları shun yapmak için yeterli.

İyi haber IBS ile insanlar ishal öfke hafifletmek için yapabileceğiniz diyet değişiklikleri genellikle olmasıdır. Ve tamamen herhangi bir yiyecek vazgeçmek gerekmez.

ishal (IBS-D) ile irritabl barsak sendromu tedavisi yoktur, ancak aşağı belirtileri yatıştırmak ve bazı yardım almak için yolu vardır; belirtiler daha iyi olsun eğer Öncelikle, diyet değişiklikleri önerebilir doktor görmek için. İlaçlar, hem over-the-counter ve reçeteli, aynı zamanda yardımcı olabilir; Stres genellikle IBS-D kötü yapar, bu yüzden de, hayatında gerginlik yönetmek için sağlıklı yollar bulmak için önemlidir.

“Ilımlılık önemlidir” diyor Leslie Bonci, MPH, RD, daha iyi sindirim için Diyetetik Birliği (ADA) Rehberi yazarı. Bu IBS olduğunda iyi bir sağlık için dengeli bir diyet sürdürmek önemlidir. Yani tamamen gıdaların bazı grupları önlemek ya da vücudunuzun ihtiyacı olan besin yoksun olabilir asla.

İnsanlar kendileri için neyin işe yaradığını öğrenmek için biraz deneme için zaman ayırın gerekiyor, “Bonci diyor.” İnsanlar ne ile seçici olabilir, ‘diyerek Tamam, ben elma iyi değilim, ama bir armut iyiyim. Ya da üzüm benim için işe yaramaz, ama ben bir muz biraz sahip iyiyim.

ishal nedeni nöbetleri miktarları hangi gıdalar ve hangi izlemek için IBS belirti günlük tutmak. Bu gıdalar sorunlara neden olan anlamaya en iyi yoldur. Unutmayın, farklı besinler her kişi üzerinde farklı etkileri vardır. Ayrıca bir eleme diyet düşünün – bir anda diyet birinden belirli gıdalar ortadan kaldırmak ve nasıl hissettiğinize bakın.

IBS olsun ya da olmasın, bağırsak hareketi hızlandırmak için bilinen gıdaların bazı unsurlar vardır. Lif lif kabızlık rahatlatmak yardımcı neden olan, bunlardan biridir. Eğer ishal varsa lif kaçının. Bu kalp hastalığı ve muhtemelen kansere karşı vücudun korunmasına yardımcı olur, bu yüzden buna ihtiyacım var.

Bunun yerine, Bonci IBS ile insanlar çözünmez lif ziyade daha çözünür lif yiyin önerir. Çözünür lif normalde kolon çalışmasına yardımcı olur kolon ile toplu ekleme, uzun bağırsakta kalır.

Sen çözünür lif bulmak

Karşılaştırma için, çözünmez lif kepekli ürünleri, buğday ve mısır kepeği, ve karnıbahar ve yeşil fasulye gibi sebzelerde, meyve ve kök sebze ciltler bulundu.