iç hava kalitesi: o kadar temiz nasıl

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Her gün kötü bir hava bir gün sahip olabilir – ve biz açık havada bahsetmiyoruz. Evinizde iç hava kalitesi sağlık ve aile üyelerinin sağlığını etkiliyor olabilir.

İç hava kalitesi hemen hemen her durumda açık hava kalitesi daha kötü olabilir, “William J. Calhoun, MD, tıp profesörü ve Galveston Texas Medical Branch Üniversitesi’nde tıp bölümünün Başkan Yardımcısı diyor.

her şey aşağı yolunda mı? Heath Ledger ne bana ne olabilirdi? kuru boğulma belirtileri nelerdir? ‘In uzman blogcular yılın en zorlu sorunları ve cevap okuyucularımız bazı aldı; Bu konular 2008 tarihinde en çok izlenen günlüğü gönderileri arasında; Ne Bunlar Little White Darbelere misiniz; Benim Ultrason bir over Cys Bulunan; Statinler ve kas Pai; Bir keskin memor 6 Dakika; Vajinal akıntı: Normal o …

Orada evinizin hemen her odada hava kirliliğinin potansiyel kaynaklarıdır, ancak umutsuzluğa kapılmayın. İyi haber, çoğu çözümler, kolay ve uygun fiyatlı olmasıdır.

Evinizde havayı kirleten ne olabilir? dışarıda pusuda kirleticiler, hem de kendilerinin ve diğer tahriş edici güçlerini birleştirme yapmak nerede kapalı bulunabilir. Bu tür hayvan tüyü, ev tozu akarları, küf ve olarak alerjenleri söz değil yanma cihazları ve gaz yakıtlı cihazların gelen dumanlar içerebilir, Calhoun diyor.

Uzay ısıtıcılar, aralıkları, fırınlar, ocaklar, fırınlar, şömineler ve su ısıtıcıları “havaya salınım gazları ve parçacıklar,” Calhoun ekler. “Böyle hayvanlar, ev tozu akarları gibi iç hava kalitesi ile alerjenlerin oldukça yoğun yükü de var . Ve çok yıllık (yıl süren) allerjenler out daha yüksek içeriyi 100 kat 10- üzeresiniz. ”

Kötü öksürük tetikleyebilir hava, göğüste sıkışma hissi, boğaz ağrısı, sulu ya da kaşıntılı gözler, nefes darlığı ve hatta bir tam gelişmiş astım krizi. “Eğer kronik kötü hava kalitesi ile evde yaşıyorsanız, sık sık baş ağrısı, uzun süreli soğuk algınlığı ve bronşit gibi kronik astım yaşayabilirsiniz,” E. Neil Schachter, MD, Mount Sinai Medical solunum bakım tıbbi direktörü diyor New York’ta merkezi.

Adım 1: Evinizde havalandırma artırın. “Biz sıkı kışın kapamak bizim windows tutmak eğilimindedir, ancak bir pencere açmak flinging cevap değil,” Schachter diyor. “Açık hava otomobil ve kamyon, endüstriyel kirlilik gaz emisyonlarının yanı sıra kir ve kalıp yan ürünleri içerir.”

En iyi çözüm? “Ekstra filtreler ile 10-inç yüksek ekran damlama havalandırma kullanın” diyor. “Çoğu windows ayarlar ve temiz hava sağlar dışarı kapalı kirleticiler eşlik yardımcı olur.”