ignatius fasulye: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Aziz Ignatius, Fiave de Saint-Ignance, Habaş de San Ignacio, Ignatia, Ignatia Amara, Lu Song Guo, Saint Ignatius-fasulye, Strychnos ignatii, Strychnos tieute Bean.

Ignatius fasulye Strychnos ignatii bitki toplanır. fasulye ilaç yapmak için kullanılır; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, bazı insanlar bayılma tutmak için Ignatius fasulye kullanın. Aynı zamanda acı veya tonik olarak kullanılan, ve, rahat yenileme, ya da vücut fonksiyonu geri bir ajan olarak kullanılır.

Ignatius fasulyesi zehirleri striknin ve brusin içerir. Bu kimyasallar kas sinir uyarılarının iletimini etkiler.

Yetersiz Kanıt fo; bayılma önlenmesi; bir tonik olarak; Diğer kullanım alanları. Daha kanıt Ignatius Bean bu kullanımları oranı için gereklidir.

Ignatius fasulye UNSAFE olduğunu. Bu zehirlidir. Tehlike striknin kaynaklanmaktadır ve içerdiği brusin. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) 1989 yılında reçetesiz ilaç ürünleri striknin yasaklandı; Yan etkileri ve toksisiteleri huzursuzluk, anksiyete duyguları, artan duyu algı, gelişmiş refleksler, baş dönmesi, ağrılı boyun ve sırt sertliği, seğirmesi, çene ve boyun spazmlar, tüm vücudun ağrılı kasılmalar, solunum, zorluk, kas gerginliği artırdı, nöbetler, böbrek yetmezliği ve ölüm; onlar yan etkilere neden görünmemektedir çok küçük miktarlarda bile Ignatius fasulye uzun süreli kullanımı, sonunda karaciğer hasarına neden ve ölümcül olabilir. idrar ve mide içeriğinin üzerinde laboratuvar testleri ölüm nedeni olarak strychnine zehirlenmesi tespit edebilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Ignatius fasulye zehirli olduğundan, bu durumun bir varsa onu almaya değil, özellikle dikkatli olun; Gebelik ve meme -Besleme: Bu hamile ya da anne -Besleme ise Ignatius fasulye kullanmak güvenli değildir. Bu zehirli ve sizi ve bebeğe zarar edebilir; Karaciğer hastalığı: Strychnine zehirlenmesi daha olası hale karaciğer hasarı olan kişilerde kurar. Ayrıca, striknin birikmesi, karaciğer hasarına neden olabilir.

Şu anda IGNATIUS FASULYE Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

Ignatius fasulye uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Ignatius fasulye doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Oberbaum, M., Schreiber, R., Rosenthal, C., ve Itzchaki, acil tıp M. Homeopatik tedavi: Bir olgu serisi. Homeopati. 200; 92 (1): 44-47.

Ellenhorn M. Ellenhorn Tıp Toksikoloji: Tanı ve İnsan Zehirlenmesi Tedavisi. Baltimore, MD: Williams & Wilkins., 1997

Bitkisel İlaçlar için Gruenwald J. PDR. 1st ed ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Hardman J Limbird L. Goodman and Therapeutics Gillman The Pharmacological Temeli, 9. baskı. New York, NY: McGraw-Hill, 1996.

Hardman JG, Limbird LL, Molinoff PB, ed. Goodman ve Gillman Therapeutics, 9 ed Farmakolojik Temeli var. New York, NY: McGraw-Hill, 1996.

Yarnell E Abascal K, Hooper C. Klinik Botanik Tıp. Larchmont, NY: Mary Ann Liebert, Inc Publishers, 2003.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon