impetigo nedenleri, bulaşıcı, iletim, komplikasyonlar

İmpetigo oldukça bulaşıcı bakteriyel deri enfeksiyonudur. Bu vücudun herhangi bir yerinde görünür ama genellikle maruz kalan bölgeleri saldırır olabilir. Çocuklar özellikle burun ve ağız çevresinde, yüzüne almak eğilimindedir ve bazen kollarda veya bacaklarda. enfekte alanlar kırmak ve nemli, kırmızı cilt maruz minik kabarcıklar başlayan dime gelen çeyrek boyutuna kadar plaklar görünür. Birkaç gün sonra, enfekte bölge yavaş yavaş kenarlarında yayılır grenli, altın kabuk ile kaplıdır.

Aşırı durumlarda, enfeksiyon cildin daha derin bir tabaka işgal ve ektima içine hastalığın daha derin bir biçimini geliştirir. Ecthyma sıradan impetigo çok daha koyu ve kalın bir kabuk ile küçük, irin dolu diken oluşturur. Ecthyma çok kaşıntılı olabilir ve tahriş alanı tırmalama hızlı enfeksiyon yayılır olabilir. Tedavi edilmediği, yaralar kalıcı izler ve pigment değişiklikleri neden olabilir.

Jeannette MoningerWhether tarafından bir tekme-popo antreman burun-scrunching kokusu, senin her kelimenin üzerinde kalan son gece Kung Pao tavuk nefes, ya da o az daha taze size “Bu gece olmaz, bal,” dedirten aroma vücudunuzun tamamen normal iken, bazen kıyameti olabilir, sayısız kokular yayar. Değil endişe – bu uzman ipuçları B.Ö. savaş yardımcı olacaktır iyiliği için.

impetigo ağır potansiyel komplikasyonu sonrası streptokok glomerulonefrit, özellikle çocuklarda, vakaların% 1’den daha az bir strep enfeksiyonu sonrasında ortaya çıkan ciddi bir böbrek hastalığıdır. impetigo en sık nedeni Staphylococcus aureus olduğunu. Ancak, başka bir bakteri kaynak grup A streptococcus. Bu bakteriler her yerde pusuda. Bu açık bir yara veya impetigo sözleşme taze sıfırdan bir çocuk için kolaydır. Böyle egzama, vücut biti, böcek ısırıkları, mantar enfeksiyonları ve dermatit çeşitli diğer formları gibi diğer cilt ile ilgili sorunlar, impetigo bir kişi duyarlı yapabilirsiniz.

Çoğu insan bunu olan biriyle ya da aynı kıyafetler, yatak takımları, havlu, ya da diğer nesneler paylaşmasını fiziksel temas yoluyla bu son derece bulaşıcı hastalığa yakalanır. fiziksel temas ve büyük grup faaliyetlerinin çok içerir çocukluk doğası, çocuklara birincil kurbanlar ve impetigo taşıyıcıları yapar.

KAYNAKLAR

Aile Hekimleri Akademisi.

Mayo Kliniği.

Habi; Klinik Dermatoloji, Mosby, Inc. 2004 4üncü Ed.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak