infertilite, endometriozis ve daha fazlası için histeroskopi

Bir histeroskopi doktorunuzun rahim astarı bakmak için bir yoldur. O bir histeroskop denilen ince bir görüntüleme aracı kullanır. histeroskopların ucu vajina içine koymak ve yavaşça rahim içine rahim ağzından taşınır. histeroskop o kadar doktor bir video ekranına astar (endometrium) görebilirsiniz bağladım bir ışık ve kamera bulunuyor.

şiddetli kramp veya anormal kanama nedenini bulun. Doktorunuz Kanamayı durdurmak için histeroskopla ısıtılmış araçlar geçebilir; Bkz olsun şekli veya rahim boyutunda bir sorun ya da rahim skar dokusu infertilite nedeni ise; fallop tüpleri rahim açıklıklar bak. Tüpler engellenir varsa, doktorunuz histeroskobun geçti özel araçları ile tüplerin açılması mümkün olabilir; Tekrarlanan düşükler olası nedenini bulun. Diğer testler de yapılabilir; Bul ve bir yanlış rahim içi araç (RİA) kaldırmak; Bul ve küçük myom veya polip çıkarmak; endometrium kanseri için kontrol edin; rahim (endometrium ablasyon) astar sorun alanlarını kaldırmak için ısıtılmış araçlarını kullanın; Kalıcı sterilizasyon yöntemi olarak fallop tüplerinin deliğine (örneğin, Essure gibi) kontraseptif implant yerleştirin.

Doktorunuz doku (biyopsi) küçük bir örnek alabilir. örnek problemler için mikroskop altında aranacaktır. Kısırlığın bir sorun olup olmadığını bir laparoskopi adı verilen başka bir cerrahi, aynı zamanda bir histeroskopi ile aynı anda yapılabilir.

Bir histeroskopi ile yapılabilir

Doktorunuza eğer söyle

Veya hamile olabilir; herhangi bir ilaç kullanıyor musunuz; herhangi bir ilaç alerjisi vardır; sorunları kanama ya da aspirin ya da warfarin (Coumadin) gibi kan -thinners almak vermiş olması; son 6 hafta içinde, vajinal serviks ya da pelvik enfeksiyon için tedavi edilmiştir; herhangi bir kalp ya da akciğer sorunları var.