inozin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Hipoksantin ribosid, Hypoxanthosine, Inosina, 2,3-difosfogliserat, 6-9 dihidro-9-B-D-ribofuranosil-1 H-Puin-6-on, 9-B-D-ribofuranosylhypoxanthine.

İnosin laboratuarda yapılan bir kimyasaldır. Bu ilaç olarak kullanılır; İnsanlar atletik performansı artırmak için inozin alır.

inozin sinir dalları (aksonlar) beyin ve omurilikte yaralanan sinir hücrelerinin sağlıklı sinirler büyümesine yardımcı olabilir anlaşılacağı bilgi yoktur. Bu doğruysa, inosin omurilik yaralanmaları tedavisinde yararlı olabilir, ancak insanlar daha çok araştırma emin olmak için gereklidir.

Muhtemel Etkisiz fo; atletik performansı artırır.

inozin güvenli ya da olası yan etkileri ne olabilir eğer bilinmemektedir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında inozine kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Gut: inozin alınması gut kötü hale getirebilir.

Şu anda inozin Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

inozine uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda inozine için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Benowitz LI Goldberg DE, Madsen JR, et al. Inozin yaralanma sonrası sıçan kortikospinal sisteminde kapsamlı akson teminat büyümesini uyarır. Proc Natl Acad Sci USA 199; 96: 13486-90.

Starling RD, Trappe TA, Kısa KR, et al. aerobik ve anaerobik bisiklet performansı üzerindeki inozin takviyesi Etkisi. Med Sci Sports Exerc 199; 28: 1193-8.

Williams MH, Kreider RB, Hunter DW, ve diğ. 3 mil koşu bandı çalışma performansı ve VO2 tepe üzerinde inozin takviyesi Etkisi. Med Sci Sports Exerc 199; 22: 517-22.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon