ishal ile ibs (ibs-d): nedenleri, belirtileri ve tedavi

IBS-D varsa, irritabl bağırsak sendromu (IBS) ile yaygın karın ağrısı hissediyorum, ve bir çok tuvalete gitmek zorunda. “D” ishal için duruyor.

Eğer belirtiler uysal yardımcı olmaya çalışırız şeylerin geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Bu sizin için en iyi olanı üzerine vurmak için biraz zaman alabilir, ama daha iyi olabilir.

Anlamak İBS A Görsel Kılavuzu

Doktorlar IBS neden ne emin değil, bazı şeyleri o olduğunu etkileyebilir

Bakteriyel enfeksiyon. Eğer genellikle kusurlu yiyecek veya su almak salmonella veya campylobacter gibi mide veya bağırsaklarda ciddi bir enfeksiyon, yaptıktan sonra IBS alabilirsiniz.

Sindirim sistemi problemleri. Normalde, bağırsak hafifçe sözleşme veya bağırsakları yoluyla mideden yemek taşımak için, sıkmak ve rahatla. Ama ani, kuvvetli sıkma ağrısına neden olabilir.

Gıda duyarlılığı. Bazı gıdalar IBS ile birçok insan belirtileri tetikleyebilir. Doktorların gıda hassasiyeti ya da alerjisi ve IBS arasında bir bağlantı var mı merak yapar.

genellikle bu sorunları tetikleyen gıdalar şunlardır

Bu besinler kramplara neden olabilir gaz artırmak.

Hassas bağırsak. IBS ile insanlar bağırsaklarda normal hareketlerine karşı daha duyarlı olabilir. bağırsak gaz veya dışkı streç Yani, onlar ağrı hissediyorum.

IBS bir rol oynar neler hakkında yapılan teoriler vardır. Bunlar

Stres ve kaygı. stresli veya Depresyonda olan insanlar İBS olması daha muhtemeldir. Bu duygular muhtemelen yerine onları neden, belirtileri daha kötü hale, ancak kesin bağlantı açık değildir.

Eğer fark ediyorum ana belirtileri karın ağrısı ve ishaldir. IBS-D olan kişiler gevşek ya da sulu dışkı bir bağırsak hareketi var sürenin en az dörtte biri var.

Ayrıca olabilir