juvenil idiyopatik artrit: germe ve güçlendirme egzersizleri – Konu genel bakış

Esneme ve juvenil idiyopatik artrit (JIA) kontrol ağrı ve sertlik olan bir çocuğa yardım ve hareketliliği korumak güçlendirme egzersizleri. Bir fizyoterapist yardımcı her çocuk için uygun olan ne kadar egzersiz anlamaya olabilir.

Avasküler nekrozu (AVN) da denilen osteonekroz, aseptik nekrozu veya iskemik kemik nekrozu, kemik kan kaybı olduğunda ortaya çıkan bir durumdur. Kemik kan gerektirir canlı doku olduğundan, kan tedarik nedenleri kemik bir kesinti ölmek. durmuş değil, bu sürecin sonunda çökmeye kemiği neden olur; Avasküler nekroz en sık üst bacak oluşur. Diğer yaygın siteler üst kol, diz, omuz, ayak bilekleri ve vardır.

Güçlendirme egzersizleri saklamak veya gücünü artırmak için tasarlanmıştır. Güç osteoporoz (kemik kütlesi ve gücü kaybı) önlemek için ve iyi eklem sağlığını geliştirmek için çok önemlidir. Kas gücü etkili bir şekilde egzersiz çocuğunuzun yeteneği önemli bir parçasıdır. Çocuklar bu egzersizleri kendileri yapmalıdır. güçlendirme egzersizleri iki tür vardır

JİA’li çocukların daha az aktif hastalık var, onlar yüzme, bisiklet, düşük etkili aerobik, yürüyüş, ya da dans yoluyla aerobik klima korumak için teşvik edilmelidir. Klima ya da aerobik egzersizler dayanıklılık artırmak ve kardiyovasküler fitness sağlamak için şiddeti ve süresi bir seviyede içerir.

İzometrik egzersizler eklem hareket etmeden kaslarınızı sıkın. artrit akut alevlenme sırasında, hafif izometrik egzersizler kas gücünü korumak için denemek için faydalıdır; İzotonik egzersizler çocuk bükülmüş ve düz pozisyonları ile ortak hareket ettiği olanlardır. İzotonik egzersizler veya ağırlıklar olmadan yapılabilir. artrit daha az aktif olduğunda, izotonik egzersizler kazanmak yardımcı veya kas gücünü artırabilir.