kalbin ilacı nasıl

Doktorunuz tedavi etmek veya kalp hastalığı önlemek için alabilir kalp ilaçları çeşitli reçete edebilir. Bu ilaçlar, kan basıncını düşürmeye yardımcı kanınızdaki kolesterol düzeyini azaltmak, ya da vücut kalbin kan pompalama yeteneği üzerinde bir baskı aşırı sıvı kurtulmak yardımcı olabilir.

Kalbin ilaçlar ve nasıl çalışır isimlerini biliyorum. İlaçların jenerik ve marka isimleri, dozajları, ve yan etkilerini bilir. Her zaman yanınızda ilaçların bir listesini tutmak; planlandığı gibi her gün aynı saatte, kalp ilaçları alın. alarak durdurmak ya da ilk doktorunuzla konuşun sürece ilaçları değiştirmeyin. Eğer iyi hissediyorum bile, ilaçları almaya devam ediyoruz. kötü durumunu yapabilir aniden bu ilaçların durdurma; Kalp ilaçları için bir rutin var. haftanın günleri ile işaretlenmiş bir ilaç kutusu alın. daha kolay hatırlamak için her hafta başında ilaç kutusu doldurun; Bir ilaç takvimi tutmak ve bir doz almak her zaman not alın. reçete etiket her dozda almak, ancak doktorunuz ilaca verdiğiniz yanıta bağlı olarak, periyodik olarak dozu değişebilir ne kadar anlatır. doktorunuz tarafından reçete olarak ilaç takviminde, sen dozlarda herhangi bir değişiklik sıralayabiliriz; para kazanmak için bir ilacın dozu azaltmak etmeyin. Tam yararları elde etmek için tam miktarı almalıdır. ilaç maliyetlerini azaltmak için yolları hakkında doktorunuzla konuşun; öncelikle doktorunuza sorun olmadıkça herhangi over-the-counter ilaçlar ya da bitkisel tedaviler almayın. Bu tür antasitler, tuz yerine, (örneğin, Advil, Motrin ve Indocin olarak NSAID) nonsteroid antiinflamatuar ajanlar (Benadryl ve Dimetapp dahil) antihistaminikler gibi bazı ilaçlar kalp yetmezliği belirtileri kötüleştirebilir; Bir dozu almayı unutursanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz için neredeyse zaman, ancak, cevapsız doz oluşturan karşı atlama hakkında doktorunuza sormak; Düzenli reçete doldurmak ve eczacı size herhangi bir soru sormak. Eğer reçete doldurmadan önce ilaç tamamen kadar beklemeyin. sorun eczaneye almak varsa, mali endişeleriniz varsa, ya da zor doktor bildirin, kalbiniz uyuşturucu almak için yapmak başka sorunlar var; seyahat ederken planlandığı gibi bunları alabilir, böylece sizinle ilaçları tutun. uzun yolculuklarda, eğer bir yedek almak gerekir, ilaç ve reçete kopya ekstra bir hafta tedarik almak; diş cerrahisi, genel anestezi ile ameliyat olan da dahil olmak üzere önce alarak hangi kalp ilaçları sorumlu doktor ya da diş hekiminize söyleyin. Bir antibiyotik cerrahi veya diş prosedür öncesinde reçete gerekebilir; dar kan damarları rahatlatan ilaçlar baş dönmesine neden olabilir. ayakta veya yataktan zaman baş dönmesi yaşarsanız, oturmak ya da birkaç dakika uzanıp, daha sonra yavaş yavaş ayağa kalk.

profesyonel bir spor yıldızı, genç atlet, maraton koşucusu veya diğer görünüşte sağlıklı bir kişi – – hayatlarının baharında birisi daraltmak ve kalp hastalıklarından ölme gerekiyordu değildir. Ama bazen ani kardiyak arrest ön sayfa haber yapmak olur; gençler arasında ani kalp durması nadir doğa o kadar dikkat çekici kılan şeydir. Cleveland Clinic göre, ani kardiyak ölüm 35 yaş altı 1 300.000 1 100.000 sporcuların öldürür, daha sık erkekler …

KAYNAK

Kalp Derneği.