kalbini batık nasıl

Kimse onların kalbini zarar için yola koyulur. Ama zamanla, bazı kötü alışkanlıkları toplayın ve otoyol alabilir.

Göğüs ağrısı veya discomfor; breat açıklanamayan darlığı; Bir veya her iki kolda rahatsızlık, ya da sırt, omuz, boyun, ya da ja; olağandışı yorgunluk

yapmanız ya da yapamayacakları şeyleri değiştirerek sadece düşündüğünüzden daha size daha fazla güç olabilir.

Eğer koz senin aile öyküsü olabilir inanmak ya da erken kontrol edebilirsiniz risk faktörleri olabildiğince odaklanmak durumunda daha sağlıklı, daha uzun ömürlü teşvik etmek nedenle bir çok şey var, “Northwestern Üniversitesi Feinberg School of Kardiyolog Donald Lloyd-Jones, MD, diyor Tıp.

Kendinizi aşağıdaki beş şeylerden birini yaparak bulursanız, kalbinizin uğruna bir değişiklik yapmak

Sen “oturma yeni içmek yasaktır.” Diye duymuş olabilirsiniz Bu doğru: oturmuş çok zaman harcama sizin için kötü. Etkin olmayan insanlar cerrah genel göre, neredeyse iki kat daha aktif olanlar olarak kalp hastalığı geliştirme olasılığı vardır.

egzersiz eksikliği birçok yönden kalbini zarar verebilir. Örneğin, yüksek tansiyon ve sağlıksız kolesterol düzeyleri size yol açabilir.

Bu çalışma dışarı ilgili değil. Size gün boyunca daha fazla hareket etmek gerekir.

Düzeltme: Hatta biraz büyük bir fark yaratabilir. iş yerinde daha sık sandalyeden kalkmak. Haftanın çoğu günü (tempolu yürüyüş gibi) orta egzersiz en az 30 dakika hedefleyin.

Göğsünde rahatsızlık sadece mide ekşimesi olduğunu kendinizi ikna etmeye çalışıyor? Bu olabilir, ama aynı zamanda bir şartım var ya kalp krizi yaşıyorsanız bir uyarı işareti olabilir.

“Kendinizi korumak için bir fırsat kaçırmayın,” Los Angeles Cedars-Sinai Kalp Enstitüsü’nde kardiyolog Mark Urman, MD, diyor.

Düzeltme: aşağıdaki belirtilerden herhangi biri varsa, hemen 911’i arayın. İstemi tedavi hayatınızı kurtarabilir.