karaciğer kanseri nedenleri, hayatta kalma oranı, tümör tipleri, ve daha fazlası

Karaciğer sürekli hazır kullanıma kimyasalları içine besin ve sindirim sisteminden emilen ilaçlar dönüştürme, vücuda dolaşır kanı süzer. Karaciğer gibi kandan toksinlerin ve diğer kimyasal atık ürünleri kaldırma ve atılımı için onları readying olarak birçok önemli işlevleri gerçekleştirir. vücuttaki tüm kan geçmesine gerektiğinden, karaciğer kan seyahat kanser hücrelerinin alışılmadık erişilebilir.

Karaciğer karaciğer veya vücudun diğer bölgelerinde meydana ve daha sonra karaciğer yayılır kanseri ortaya çıkan primer karaciğer kanseri, etkilenebilir. Çoğu karaciğer kanseri vücudun başka herhangi başlamış, yani ikincil veya metastatik olduğunu. karaciğerde başlayan primer karaciğer kanseri, ABD’de kanserlerinin yaklaşık% 2’sini, ancak tüm kanserlerin yarısı kadar bazı gelişmemiş ülkelerde. Bu karaciğer kanseri için bir kişi yatkınlık bulaşıcı virüslerin neden hepatit yaygınlığı, kaynaklanmaktadır. ABD’de, primer karaciğer kanseri 67 yaş ortalaması kadınlarda iki kat daha fazla erkek, vurur.

karaciğer hücreleri birkaç farklı türde yapılmış olduğu için, tümörlerin çeşitli türleri vardır oluşturabilir. Bunlardan bazıları iyi huylu (kanser dışı) ve bazı kanser ve vücutta (metastaz) diğer bölümlerine yayılabilir. Bu tümörler farklı nedenleri ve farklı muamele edilir. sağlık veya kurtarma görünüm var tümör türüne bağlıdır.

Karaciğerin daha yaygın iyi huylu tümörler dahil

Bu tümörlerin hiçbiri karaciğer kanseri gibi davranılır. Onlar ağrı veya kanamaya neden olursa onlar cerrahi olarak çıkarılması gerekebilir.

Karaciğer kanserleri

Bu makalede, hepatosellüler karsinom anlatılır. Eğer sahip Karaciğer tümörü ne tür bilmek önemlidir. sağlık kuruluşu bu bilgileri almak için emin olun.

Sizin Kanser Riski Nedir? Kanser alın

Birincil karaciğer kanseri (hepatoselüler karsinoma) doğum kusurlarına, alkol kötüye kullanımı, ya da hepatit B ve C, hemokromatoz (karaciğerde çok demir ile ilişkili kalıtsal hastalık) ve siroz gibi hastalıklarda kronik enfeksiyon ile hasar karaciğerinde meydana gelme eğilimi gösterir. Daha primer karaciğer kanseri tanısı tüm insanların yarısından fazlası siroz var – karaciğerin bir nedbe koşulu yaygın alkol bağımlılığı nedeniyle. Hepatit B ve C ve hemokromatozis kalıcı hasar ve karaciğer yetmezliğine neden olabilir. Karaciğer kanseri ayrıca obezite ve yağlı karaciğer hastalığı ile bağlantılı olabilir.

Hemangiom; Karaciğer adenom; Fokal nodüler hiperplazi; Kist; lipom; Fibrom; leyomiyom

Hepatosellüler karsinom (HCC;.. Kolanjiyokarsinom (Bunlar gerçekten safra kanalı kanseri olan Onlar, bu makalede açıklanan olmayacak)