karpal tünel sendromu ağrısı için evde tedavi

karpal tünel sendromu için evde tedavi

ağrı gittiğinde, senin kol ve bilek için esneklik ve dayanıklılık için tatbikatlar başlar. El ve bilek hareketleri için en iyi pozisyon ve duruş öğrenin.

ağrının hafiflemesine ve median sinirin kalıcı hasar daha önlemek veya Can; Semptomlar ilk ortaya çıktığında tedaviye başlamak eğer tamamen semptomları hafifletmek olabilir.

Parmaklarınızı, el ve el bileği istirahat. Eğer uyuşma ve ağrıya neden olabilir düşünüyorum faaliyetleri durdurmak. belirtiler geliştirmek zaman, yavaş yavaş etkinliğini devam. Yapmanız gibi, düz ya da sadece biraz bükük bileklerinizi tutun; bir veya iki kez bir saat, bir defada 10 ila 15 dakika bileğinizi buz; ağrıyı ve şişliği azaltmak için non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID) alarak düşünün. Çalışmalar, karpal tünel sendromu için etkili olduğu NSAİİ göstermiştir değil, ama onlar belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir. ilaçlar ile güvenli olun. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları takip edin; nötr pozisyonda bileğinizi tutmak ve median sinir üzerindeki baskıyı hafifletmek için geceleri bir bilek ateli giyin.